jozosvk
02.11.14,12:53
Chcel by som sa opytat na Vas nazor. Kupil som si stavebny pozemok v novej satelitnej casti urcenej na stavbu bungalovov. Prave finisuju dokoncovacie prace ohladom inzinierskych sieti, avsak niektori nedockavci uz stavaju.

Zrovna moji obaja susedia patria medzi nich. Jeden z nich nema ohradeny pozemok a napriek tomu stavia. Tym, ze ja este nestaviam, ma moznost pouzit moj pozemok na jednoduchy pristup.

Bez mojho vedomia si tam zriadil ,,uschovnu´´ materialu a rezaciu pilu na tehly a moj pozemok je teraz cely rozorany a plny odpadkov od robotnikov.

Ako mam podla Vas postupovat - nechcem si totiz hned na zaciatku nastrbit susedske vztahy. Na strane druhe mi takeho jednanie pripada ako velmi arogantne. Dakujem
Anika61
02.11.14,12:04
A keby si sa s nimi slusne dohodol a argumentoval tak ako si to napisal tu a podla ich reakcie uvidis ako postupovat dalej...
Ak sa nebude dat dohodnut,pozemok si oplot aspon provizorne zatial.
buchač
02.11.14,12:08
Asi je neschopný, keď sa musí radiť na nete....
Anika61
02.11.14,12:13
Buchiiii...a mozno je to slusny clovek,ktory nema rad konflikty....
chandler
04.11.14,07:25
ved mu zavolaj a postazuj sa na tych jeho robosov, on ti tam asi tie odpadky nehadze.
marleau
10.11.14,07:19
Skús mu nadhodiť, že TY ideš najprv postaviť plot a to už budúci týždeň a čakaj na jeho reakciu.
expeeert
10.11.14,08:35
Normálne sa mu ozvi a najskôr slušne upozorni že by sa patrilo nabudúce aj opýtať a zároveň nech ti to dá do pôvodného stavu a vypratané. Uvidíš podľa jeho reakcie ako ďalej postupovať, či po dobrom alebo po zlom.... Porob si pre istotu fotky príp. video v prípade budúcich naťahovačiek - jeden nikdy nevie.
bulnova
14.11.14,08:45
Daj si na svoj pozemok - do vjazdu vysýpať nákladiak makadámu. Budeš ho na svoju stavbu potrebovať - spevniť vstup. Jednoducho s rozhrnutím sa neponáhľaš.
expeeert
15.11.14,06:19
No ak je sused nejaký chytrák, tak ho ešte aj použije :) A kebyže aj potom zavolá políciu, tak oni určite nebudú nejak extra riešiiť ukradnutú fúru makadamu a dokazovať bude musieť on, nie sused :)
Peggynka
15.11.14,06:59
Čo najrýchlejšie to oploť a nemusíš sa s ním doťahovať.Nie je to dobrý začiatok pre budúce susedstvo.Zorganizuj stavbu plotu a jeho požiadaj,nech si z tvojho pozemku odnesie materiál.
jozosvk
16.11.14,05:33
No, suseda som slusne oslovil a tvaril sa, ze nic sa nedeje, ani ziadne ospravedlnenie, jednoducho nic...Vraj o tom nevedel a ze to mu firma stavia. Vcera som bol opat skontrolovat situaciu a okrem materialu uz stoji na mojom pozemku aj nakladne auto s vrtacou supravou na vodu:) Opat som mu volal a uz bol dost drzi. Idem si to nafotit a pocas tyzdna si beriem dovolenku a urobim poriadok priamo v terene. Nechapem jednu vec, preco je zrazu v spolocnosti tolko arogantnych ludi.
jozosvk
16.11.14,05:36
Nick hovori za vsetko:))))))))))))))))))))))))))))))
Peggynka
16.11.14,06:19
Ryba smrdí od hlavy...arogancia v tomto štáte vládne :eek:
lapejko
16.11.14,06:53
chýba nový stavebný zákon ako soľ, v Česku je to už prísnejšie...
buchač
16.11.14,07:19
buchač (02.11.14 14:08) Asi je neschopný, keď sa musí radiť na nete..


jozosvk (Dnes 07:36) Nick hovori za vsetko))))))))))))))))))))))))))))

Joži zo Slovenska !

Môj nick nerieš, nakoľko nemá súvis s tým, čo si myslíš...;)
===========================================

Ale na druhej strane ?
Sused by bol postavený pred hotovú vec. Nie som s tých, čo si nechávajú srať na hlavu a tôbož neotvoria ústa, aby sa mi aj do nich niečo ušlo.
Takto sa to (na diaľku) nedá hodnotiť, to by jeden musel vidieť celkovú situáciu, suseda a tie okolnosti okolo.
Až potom by sa dalo konať...ALE jednoznačne by som KONAL....a je úplne jedno, či v medziach zákona, alebo aj mimo neho.
===========================================

Sused je už teraz arogantný a to ešte ani nemáte postavené domy...čo bude v dobách budúcich, na to si asi nepomyslel. Lebo jednému prejde jeho konanie a v tom momente nadobudne presvedčenie, že si to môže (bude môcť) dovoliť aj v budúcnosti.
Teraz je to uskladnenie materiálu...čert to ber, svoj pozemok si dáš počas svojej výstavby do poriadku.
Lenže, čo neskôr ? Pozemok si ohradí, stihne Ti ubrať z Tvojej výmery...zasadí všeliaké stromy, ktoré Ti budú robiť tieň...z okien bude pozerať na Tvoj pozemok....situácií do aleluja. Nie jeden problém som už na Porade čítal na takúto tému = susedské vzťahy. Nie raz som podotkol-pripomenul ten rokmi overený názor:
" Dobrý sused je niekedy bližší ako rodina."
====================================
...a toto tu ????


jozosvk (Dnes 07:33) No, suseda som slusne oslovil a tvaril sa, ze nic sa nedeje, ani ziadne ospravedlnenie, jednoducho nic...Vraj o tom nevedel a ze to mu firma stavia. Vcera som bol opat skontrolovat situaciu a okrem materialu uz stoji na mojom pozemku aj nakladne auto s vrtacou supravou na vodu Opat som mu volal a uz bol dost drzi. Idem si to nafotit a pocas tyzdna si beriem dovolenku a urobim poriadok priamo v terene.

Včera, neskôr...potom....PCHE !
Prečo nie okamžite ??? Myslím si, že na každom oddelení PZ SR je stála, 24-hodinová služba...
Ten zvyšok fakt nemá význam riešiť....si mäkký, amatér...moja vnučka je tvrdšia ! :---
LydaLyda
16.11.14,08:46
ja som sa stretla s takýmto prípadom, nový stavebník mal postavenú väčšiu stavbu na podnikanie na svojom pozemku tak blízko hranice susedovho pozemku, že keď pri záverečných vonkajších stavebných prácach (kožovanie ...) potreboval vstúpiť na susedov pozemok, ktorý bol oplotený, na dobu 1 týždeň, bol za susedom, požiadať ho o súhlas vstúpiť na jeho pozemok a tak si dokončiť svoju stavbu. Sused bez váhania povedal, súhlasím, ale za cenu 50 tis. Sk. Nový stavebník odišiel bez slova, rozmyslel si to neskôr, lebo inak stavbu nedokončí - neskolauduje, tak sa vybral znovu za susedom a povedal, že súhlasí, tak sused povedal, tiež súhlasím, ale už za cenu 75 tis. Sk. Tak nový stavebník súhlasil len preto, aby tú stavbu včas ukončil kolaudáciou a mohol tam podnikať. Takže aj takéto životné situácie bývajú.
Peggynka
16.11.14,08:58
Veď podľa zákona mu to musí umožniť.Mal si s ním dopisovať a udať ho za vydieranie.To je niečo iné,ako tu píše zadávateľ.
jozosvk
17.11.14,13:56
Nepoznas ma a tak ma nesud. Ani len netusis, ake situacie som v zivote riesil. Ja naozaj nemam problem to riesit radikalne v zmysle zakona, ale na strane druhej tam mozno budem byvat cely zivot a niekedy aj diplomacia je dolezita. A to viem zo skusenosti. Pravda je, ze pozemok si pred samotnou vystavbou upravim, len ma zaraza ta drzost suseda a nezaujem. Ja by som si toto nikdy nedovolil.
marjankaj
17.11.14,14:01
Veď ten pozemok predaj cigánom z Malaciek a kúp si niekde inde.
A Oskar Dobrovodský ti bude vďačný. A možno aj prispeje.:D
buchač
17.11.14,14:07
jozosvk (Včera 07:36) Nick hovori za vsetko)))))))))))))))))))))))))))))
----------------------------------------------------
jozosvk (Dnes 15:56) Nepoznas ma a tak ma nesud. Ani len netusis, ake situacie som v zivote riesil.
====================================

Ty ma poznáš,že si ma iba na základe nicku okamžite odsúdil ???
-----------------------------------------------------
Ty vieš, že aké som ja situácie riešil ???

Nuž Ti dám jednu vzorku.
Môjho adoptívneho syna chcel jeden pripraviť o byt.
Dotyčný dostal len jednu výstrahu a jedno upozornenie....
Následne do hodiny padal z bytu ...s batôžkom na pleci a rozbitým ksichtom.