Michal.novo
02.11.14,13:50
Dobrý deň,

od 3.11.2014 by som chcel zamestnať zamestnanca s úradu práce na dohodu. Minulý týždeň sa zaúčal v práci avšak 29.10.2014 mal ísť z úradu práce na nejaký pohovor kam nešiel. Čo má teraz spraviť aby ho nevyhodili z úradu a mohol pre mňa pracovať ?
Katy a R
02.11.14,12:58
náležite ospravedlniť svoju neúčasť!
Xanti
02.11.14,12:59
Dobrý deň,

od 3.11.2014 by som chcel zamestnať zamestnanca s úradu práce na dohodu. Minulý týždeň sa zaúčal v práci avšak 29.10.2014 mal ísť z úradu práce na nejaký pohovor kam nešiel. Čo má teraz spraviť aby ho nevyhodili z úradu a mohol pre mňa pracovať ?
To nemyslíš vážne? Minulý týždeň u teba vykonával prácu na čierno. A ty sa pýtaš čo robiť aby ho nevyhodili z UP. No nesplnil si povinnosti vyplývajúce mu z evidencie na UP. Takže z UP ho vyradia. A ty ho môžeš tak zamestnať na pracovný pomer alebo dohodu o pracovnej činnosti ak bude pracovať každý pracovný deň tak nebude musieť hradiť poistenie do ZP. V opačnom prípade si každý mesiac zaplatí ako dobrovolne nezamestnaný plnú taxu do ZP.
Michal.novo
02.11.14,13:03
nie nepracoval na cierno
Michal.novo
02.11.14,13:09
náležite ospravedlniť svoju neúčasť!


a akým spôsobom ? dokadom od lekára alebo stačí ked mu dám ja nejaký papier ?
veronikasad
02.11.14,13:16
nie nepracoval na cierno
"zaúčanie" bez prihlásenia v SP je čierna práca
Katy a R
02.11.14,13:22
a akým spôsobom ? dokadom od lekára alebo stačí ked mu dám ja nejaký papier ?
povinnosti predsa dostal aj písomne - aj podpísal - tam má všetko uvedené (aj čo akceptujú).
- "čierna práca" veru dosť dobré ospravedlnenie nebude ;)
Ale potrebuješ kvôli nejakým príspevkom ty ako zam-ľ , aby bol v evidencii UPSVaR? lebo zam-c nemusí byť v evidencii - stačí, keď mu dáš dobrý plat (resp odmenu);)
Michal.novo
02.11.14,13:45
no neviem preto som chcel radu tu ze co akceptuju :) mám nárok aj na nejaký príspevok ? je na urade rok aj nieco
Katy a R
02.11.14,13:52
na brigádnika asi nič? (to skôr na vytvorenie nových pracovných miest by mohlo byť) - takže vlastne on v evidencii ani nemusí byť, hlavne ak bude robiť "pravidelne" a za dobrý peniaz :)
Michal.novo
02.11.14,14:02
do konca roka by som ho chcel na dohodu, odpracoval by ten urcený počet hodín /robil by kazdy den/ a dostaval by urcenu mzdu tych 140 € alebo kolko to je presne...
Tweety
02.11.14,14:23
Odmenu, nie mzdu, dohodárovi neurčuje ÚP ale zamestnávateľ. Takže, ak mu dáš odmenu, ktorá mu prináleží, určite bude radšej pracovať, ako by bol v evidencii. Ten limit je stanovený len pre evidovaného , nie pre zamestnávateľa. Ty, ako zamestnávateľ nemáš žiaden limit.