谷歌 王
02.11.14,15:41
Moja triedna už na mne dlhší čas sedí .... Vždy keď sa niečo stane tak vždy já ale ja ked niečo urobím tak si to priznám. Najnovšie je - Išli sme na hodinu Technického a Svetu práce, skoro celá trieda už bola vonku zo šatne, zo šatne som vychádzal posledný - pretože mám kanady a dlho sa zaväzujú, ked som višiel zo šatne , vydel som ako môj spolužiak sedí na zemi a mal taku bundu ktorej sa zips dal vytiahnuť až hore nad hlavu, on mal zips uplne vytiahnuty. Videl som ako mu robí zle jedna baba. Citujem spolužiaka ktorý mi opísal čo sa stalo preto že ja som moc nevidel kedže som išiel posledný zo šatne : " Martina mu zapala zips až nad hlavu , sotila ho na zem, on sedel na zemi , rozopol si ten zips a Martina mu ho zasa zapala, on si ho rozopol a dal jej facku", ja osobne som videl iba ako jej on dal facku, na další den už si ma volala riaditelka pretože tá Martina čo mu robila zle to povedala na nás na chlapcov, a ja som bol ževraj " hlavný " ... Ja som povedal riaditelke že ja som pritom nebol ale ona mi neverila a ešte dodala že ju nezaujíma môj názor. Neskôr ked som mal hodinu s mojou triednou učitelkou tak mi povedala že som sa vyhrážal triede že ak to niekto povie že ich "zbijem" popritom ja som take nič nikdy nepovedal. Teraz Martina sa dohaduje so všetkými nech to povedia na chlapcov... Ale všetci vieme aká je pravda. Táto učitelka "triedna" ma k tomu ešte pred tímto čo sa stalo že som doškrábal lavicu a ja som sa k tej lavici ani nepribližoval - Vyriešila to moja mamina že prišla za pani učitelkou triednou. Pani učitelka môjmu dobrému kamaratovi nadávala na rodinu že su Debili sprostý , nevychovaný.
Čo s touto učitelkou ? ? Nechcem takto trpieť ešte dalšie roky a nechcem aby trpela aj dalšia generácia.
alaya1
02.11.14,14:52
Odporucim ti, starat sa sam o seba a hlavne studovat- zjavne aj slovensky jazyk. :). Ale ako elaborat dobre. :)
谷歌 王
02.11.14,14:56
Teraz ser na gramatiku :) ... Rieš tému a nie gramatiku ....
alaya1
02.11.14,15:06
"Odporucim ti, starat sa sam o seba......".
谷歌 王
02.11.14,15:15
Veď ja sa o seba starám.... Riešim tu to že ma učitelka krivo obvinila. A to že tu mam zlu gramatiku ... neznamená že ja mam aj normalne zlu gramatiku :)
axeco
02.11.14,15:32
tu sa tazko o nieco " obohatis "
jslancik
04.11.14,06:50
chceš radu, čo s touto učiteľkou? Zvykni si. Problémy celého sveta nevyriešiš. V živote sa stretneš so stovkami nespravodlivých ľudí, ktorých konanie nebudeš môcť ovplyvniť. A bude na tvoj úkor. Musíš sa s tým naučiť žiť, a vysporiadať sa s tým. Nie tak, že chceš zmeniť niekoho iného. Začni od seba. Keby si bol skutočne anjelik, ako píšeš, tak by sa ti to nestalo. Garantujem. Buduješ si imidž "tvrďáka", alebo čo, tak sa ľudia k tebe tak stavajú. (Netuším, prečo nosíš kanady, ale zo zdravotných dôvodov to asi nebude...) Určite sa u teba už vyskytli takéto "srandovné" či menej srandovné incidenty. Jednoducho ľudia si vybudovali svoj názor konkrétne na teba, to je normálna vec.
Keby si bol správaním či vzhľadom priemerný, prípadne "tichá voda", tak by nik na teba nič neušil a učitelia či nadriadení by ťa mali zafixovaného ako toho, z koho nič zlé nevystane. A ver tomu, že imidž "tichej vody" poskytuje mnohé výhody :) Učitelia jednoducho neuveria, že si niečo schopný urobiť. Pri tvojom imidži "tvrďáka" je to presne naopak. Čo si si vybral, to máš. Zmier sa s tým, alebo SA zmeň.
ivka70
04.11.14,07:16
Ak mas normalne dobru gramatiku, prosim, neurazaj nas tu umyselnym niekolkonasobnym zlym pouzitim i/y a podobnymi gramatickymi perlickami. Dakujeme.
Jarka 1
04.11.14,07:43
Mladý muž, dajme tomu, že ja ti aj verím to, čo si napísal, že tentokrát to naozaj bolo nespravodlivé. Ale ruku na srdce, určite v minulosti bolo aj to spravodlivé obvinenie. Sám to vieš najlepšie. Drž sa presne toho, čo ti napísal jslancik. Raz som videla u lekára v ambulancii pricapený tento text: Každý deň, niekde za rohom, na mňa čaká jeden blbec.
A teraz to rozoberme. Každý deň sa lekár stretne v ambulancii aj s pacientom blbcom. Musí sa na to povzniesť, nemôže ho vyhodiť a vykašľať sa na neho, pokiaľ je to lekár na svojom mieste. Lekár to príjme ako holý fakt, ktorý nezmení a to je všetko.
Takže drž sa tohto:
Na čo človek myslí, to si priťahuje. Nerob iným to, čo nechceš, aby robili tebe. Vysvetlím pre teba: nestavaj sa do pozície silného chlapa, ale trošku uber. Stavaj sa do pozície fajn chalana a vtedy ti ani tie bagandže, ktoré nosíš nijako neuškodia. Dokonca ti neuškodí potom ani ten i, či y na nesprávnom mieste.

Verím, že si ma úplne pochopil. Nechám sa prekvapiť.
Dav
04.11.14,08:12
Ja sa ho zastanem. Lebo keď si pani učiteľka na niekoho sadne a keď je rozhodnutá u niektorých nevidieť chyby ani omylom, tak sa môže ten "zasadnutý" snažiť ako chce, vždy bude zlý. A pokiaľ ho rodič bude brániť, učiteľka sa ešte viac zatne, veď je predsa pedagóg, ktorý má skúsenosti.
A moja rada? Rozprávaj sa s mamou, aby časť problémov riešila ona. Pokiaľ vytŕčaš z radu, ale neporušuješ Ústavu, ani Desatoro, tak prečo by sme mali byť všetci rovnakí? Ak nemáš celkom čisté svedomie, uber z konania alebo provokácií na únosnú mieru, to by tiež mohlo pomôcť riešiť konflikty s učiteľkou. Žiaľ, nemáš veľa možností, ako ju znormalizovať. Ak by sa viacerí rodičia sťažovali na jej postoj, tak by sa mal s ňou rozprávať riaditeľ, ale s akým výsledkom.... horšia k tým, čo sa sťažovali. Ak je u riaditeľa a inde dobre zapísaná, lebo odovzdáva načas pekné tabuľky, má tričko alebo rodinu správnej straníckej farby, tak sa nič neudeje... Ešte môžeš ísť na inú školu, alebo sa nejako naučiť ju ignorovať, to ju naštve viac
jslancik
04.11.14,08:26
podľa jeho vystupovania tu na porade (porušovanie kódexu vulgarizmami) by sa dalo usudzovať, že porušuje napr. školský poriadok. Ak sa nehanbí za taký slovník pred učiteľkou, tak sa nedivím, že ho nemá rada.
A áno, je to nanič, keď si na niekoho niekto "sadne". Najjednoduchšie je tomu predísť. Zvrátiť to je ťažké, ale nie nemožné.
Najjednoduchšie je neprichádzať do priameho kontaktu s danou učiteľkou. Byť "zapadnutý v dave" a žiadnym spôsobom nevyčnievať. Samozrejme, sú extrémne prípady, keď učiteľka cielene vyhľadáva daného žiaka a doslova ho buzeruje. Ale ruku na srdce - takéto buzerovanie si treba "zaslúžiť". A spomínaným ignorovaním buzerácie ju to prestane baviť. Neživiť vzájomnú antipatiu.
Dav
04.11.14,08:38
Niekedy dieťa ani nevie, ako k tomu príde. A od jedného pedagóga sa to rozšíri štýlom 100x opakovaná lož je pravda... A keď rodič dieťaťa dokáže učiteľke, že dieťa má pravdu, tak sa učiteľka tak naštve, že si zasadne aj na súrodenca.
taiko
04.11.14,08:50
Ak je tak ako pises, kasli nateraz na ucitleku a nedavaj jej zamienky aby si na tebe zgustla. S ucitelkou nenarobis nic, musite sa navzajom strpiet. Ono sa to casom skludni.

Ked chces byt cavo a trcat z radu, musis vediet zniest aj negativne veci, ktore to prinasa. Ludia nemaju radi jedincov co vytrcaju ( a je jedno, ci v dobrom, alebo zlom slova zmysle) a snazia sa im to kadejako osladit..

Ak ale na ucitelku reagujes tak ako tu,
-----------
谷歌 王 (02.11.14 16:56) Teraz ser na gramatiku ... Rieš tému a nie gramatiku ....
-----------
tak jej aj trosku aj rozumiem, ze sa k Tebe tak sprava a Ty to musis zniest. Vsetko ma svoju cenu :)

Mozno, keby si jej ukazal, ze si vynimocny aj v dobrom slova zmysle, mozno by na Teba nazerala inak a co to by vedela tolerovat, Co povies?
Dav
04.11.14,09:01
Podobný problém som riešila so synom, detičky podnikateľov a inak užitočných rodičov mali vždy pravdu, učiteľka sa jakživ nemýlila. Syn odišiel na inú školu, do dcéry, a to je už naozaj skromná sivá myška, rýpala až dovtedy, kým som nedošla do školy v uniforme(lesníckej). Vedieť, že to zaberie, tak idem takto na prvé rodičko...
alaya1
04.11.14,09:41
ale snad DAV nemozes zovseobecnovat rodicov a aj ucitelov.
Dav
04.11.14,09:57
So svojim dieťaťom som prežívala niečo veľmi podobné, preto sa viem vžiť do jeho pocitov. Nezovšeobecňujem ani rodičov, ani učiteľov, lebo VŠEOBECNE sa nájdu medzi jednými aj druhými pekné kvietky v pomere 50:50. Vieš aká som bola bezmocná, keď syn nafasoval dvojku s chovania za to, že mu spolužiačka roztrhala žiacku knižku?Uč dieťa o tom, že s pravdou dakde zájde, keď si učiteľka absolútne nikomu nedala nič vysvetliť? Pravda vyplávala, keď sa táto synova spolužiačka vydala za dcérinho bývalého frajera a nad kočíkmi s mojou dcérou klebetila, že bola zamilovaná do môjho syna a keď na ňu kašlal, robila mu zle, aby si ju všimol...
谷歌 王
01.01.15,20:20
Tak vraciam sa k tejto téme po dobe. Pani učitelka nás odporučila psychiatrovy - mňa a spolužiaka. Moja mamina sa bola informovať u psychológa a on jej povedal že : Ona je pedagóg a má nam vysvetliť a poradiť nám keď máme problémy. Ja nie som taky aky ma opisuje učitelka : Chuligán , nevychovaný atď...... Ale to povie len človek ktorý ma nepozná , pretože ja všetkým pomáham a som dá sa povedať že milý. Ja neznášam ludí ktorý sú ku mne zlý a tým ktorým neverim - učitelky. Naša triedna naším rodičom nechcela už v 5.ročníku dať číslo a povedala že máme volať k riaditelke ked niečo potrebujeme a stále nam to čislo nedala. Naša škola je malá a každo ročne máme školské kolo Hviezdoslavov Kubín na ktorý musí každý ísť a ked sa p.uč. páči recitovanie dá mi jednotku a ked nie tak 2-3-4-5, ale na iných školách sa pýťaju deti že kto chce isť na ten H.K. Na to že pani učitelku neznášam žiadnu tak robím všetko pre moje vzdelanie , vždy ked je vytupovanie pre rodičov tak tam idem zahrať na klavír a snažím sa aby to vystupovanie bolo čo najlepšie. Tohto ročné vystupovanie ma p.uč. ktorá ma zo všetkeho obvinuje poprosila aby som priviedol p.riaditelku na podium na privítanie, ja som išiel a neurobil som to kvôli jej ale kvôli rodičom a ešte som na vystúpení tancoval. P.uč. nás známkuje tak že ked sa k nej dobre správame cez rok tak tak nas oznámkuje, raz som si dal napísať sloh vysokoškoláčke ktorá má 65 rokov a učila na vysokej škole, má plno titulov, keď ho učitelka známkovala dala mi 3. Zakazuje mi obýmuť sa s frajerkou v škole. V septembri sa mi chcelo chodiť do školy ale omrzelo ma to kvôli neustálim domácim úloham, písomkam, referátom atď......
avalik
01.01.15,20:57
Jaaaj chlapče, ale škola je nie len o vedomostiach ale aj o povinnostiach ;) ... každý žiak musí písať úlohy, robiť referáty, písať písomky ... v škole si nemôžeš robiť to čo ty chceš a kedy chceš - aj to je súčasť výchovy. Nie je to len na vašej škole. Pripravuje ťa to na pracovný proces, na plnenie pracovných úloh a rešpektovanie nadriadených - aj keď ich "nemusíš". Takže zatni zuby a snaž sa plniť si svoje povinnosti, učiteľom zbytočne neodvrávaj. Učitelia nemajú povinnosť dávať rodičom svoje telefónne čísla. A objímanie sa s frajerkou do školy tiež nepatrí.
taiko
02.01.15,06:43
Chlapce zlaty, so vsetkym respektom k Tebe a k tvojmu veku. V Tvojom veku je trosku zvlastne "neverit vsetkym ucitlekam" a "neznasat ucitelku ziadnu". Skus sa zamysliet, preco su vsetky ucitelky teda na teba "zle" a preco Ta "zo vsetkeho obvinuju".
tie situacie a udalosti, co popisujes dalej, su uplne normalne a podla mna sa to nijako nevymanuje z priemeru. Vystupovat na Hviezdoslavovom Kubine je normalne, dialo sa to aj u nas. Tu 3 zo slohu si dostal mozno preto, lebo pani ucitleka spoznala, ze si ho nepisal Ty. To Ti nenapadlo? :)
POdla toho co pises, si myslim, ze si normalny obycajny nespratnik, ktory je sikovny, ale sa mu nechce ucit. Ale neboj, takych nas bolo milion a tu sme. :D Mojich rodicov si tiez stale nechavala ucitelka po rodicovskom na pohovo. Neboj. To prezijes :D
Tak sa len trosku snaz, nedrazdi ucitelky zbytocne a vsetko bude v pohode. Skolu potrebujes, aj vzdelanie. Na znamky sa vykasli, neucis sa kvoli znamkam, ale kvoli sebe. Kvoli tomu aby si raz vymyslel warpovy pohon do rakiet pre medzigalakticke lety. :D
alaya1
02.01.15,06:50
myslim, ze sa niekto doma poriadne nudi a tato tema mena zmysel- sradnicky.
Anika61
02.01.15,08:20
Kolko mas rokov?
branislavp
03.01.15,08:01
.....a čo si Ty myslíš, že škola je holubník a Ty si budeš robiť v škole to čo chceš iba Ty. To si poriadne mimo. Do školy chodíš na to, aby si sa niečo naučil. T.j. do školy nechodíš na to, aby si zjedol desiatu, obed. Učiteľka vynakladá denno denne úsilie, aby Ťa niečo naučila, a nielen Teba, ale aj ostatných v triede. A Ty dovolím si povedať, že Tvojim správaním jej to takto tzv. uľahčuješ. Ak si budeš plniť svoje povinnosti v škole, urobíš len dobre pre seba, poriadne sa tým zamestnáš a nebudeš mať kedy ani hodnotiť, ako sedí na Tebe učiteľka. Práve naopak, učiteľka si bude vážiť Tvoje úsilie učenlivosti, ktoré bude prospešné iba Tebe, nie p. učiteľke. A toto Ty nechceš a ani nevieš pochopiť, preto máš na Porade takéto výlevy. A na slovenskom jazyku asi driemeš, keď nepoznáš vybrané slová a gramatiku vôbec, doporučujem Ti , ale v dobrom, popracuj na sebe a bude sa Ti lepšie dýchať a dariť. A budeš mať aj na učiteľku iný názor, máš čo doháňať v učení. Držím Ti palce.
Vebi34
18.01.15,21:01
Určite máte zlý kolektív, kde spolu nedržíte. Triedna asi obľubuje "milé" a slušné dievčatká. Asi triednu už nespracuješ... neviem, do ktorej triedy chodíš. Skús si na svoju stranu získať ostatných učiteľov a viac kamarátov, ktorí sa Ťa zastanú, keď to budeš potrebovať. Možno by sa mala ísť s riaditeľkou porozprávať aj Tvoja mamina predovšetkým o kolektíve a vzťahoch, ktoré sú v triede medzi žiakmi aj triednou. To, že budeš u triednej vinný aj keď nebudeš v škole :-) Mala by poukázať na Tvoje klady a ochotu spolupracovať. Nech si v bodoch napíše, čo chce povedať, aby nezabudla podstatné veci. Riešenie ja aj kamerový systém na chodbe a v triede... A kanady nosí aj môj syn :-) kto je v ružovom neznamená, že je milučký, sladučký... Držím palce!!! Na mne sedela triedna na strednej škole v 3.a 4.ročníku, keď zistila, že mám frajera, ona bola totiž slobodná mamička. Ale na škole bolo aj veľa veľmi dobrých profesorov, na ktorých aj po 20 rokoch spomínam s láskou a úctou.