yodyf
02.11.14,16:17
Mam ďalši problem chcel by som preinštalovat pc lebo mi zblbol. Pri zapnuti pc mi napise ze restartovani instalacneho programu. A potom sa pc restartuje a zas to iste a dokola. Čo mam spraviť? Inštalacne cd mi nechce precitat a to uz skusam druhe. Je problem v biose? Treba resetnuť bios? Alebo poradte mi prosim co mam v takom pripade robit. Prosim pomozte mi!
Stevo5
02.11.14,17:24
- pokúsiť sa archivovať dáta na iný disk ako je disk na ktorý budeš inštalovať operačný systém - napríklad niektorá live distribúcia Linuxu, alebo vybrať HDD a skopírovať potrebné na inom PC na iný disk.
- dať HDD na miesto - manipulovať s ním len pri vypnutom PC
- v BIOSe nastaviť bootovanie ako prvé z DVD
- vložiť inštalačné DVD s OS do mechaniky, reštart - čakať na moment kedy treba potvrdiť že chceš spustenie z DVD, vypisuje to na obrazovke - a riadiť sa ďalej
inštrukciami. Doporučujem z DVD dať formátovať disk kde bude systém inštalovaný - štandardne je to disk C. Po skončení formátovania začne nová, čistá inštalácia.
Je dobre ak máš k dispozícii pred inštaláciou ovládfače všetkého hardvéru - matičná doska, grafika a všetok ostatný hardvér ktorý používaš.
Ak ide o notebook, pozrieť do návodu a pokúsiť sa obnoviť systém zo skrytého oddielu. Dá to notebook do stavu ako bol pri kúpe od predajcu.
misoft
02.11.14,19:49
To inštalačné DVD (lebo na CD ťažko bude inštalačka OS!) je tzv bootovateľné? Máš v BIOSe povolené ako prvé HDD?