Oliverka
02.11.14,20:45
Dobrý večer, chcem po ukončení poberania materskej začať poberať dávky v nezamestnanosti. Mám len balík dobrovoľného poistenia, ktorého súčasťou je aj poistenie v nezamestnanosti. Počas tehotenstva som ukončila živnosť, takže nemám súbeh so žiadnym poistením. Po priznaní podpory musím dobrov. poistenie obratom zrušiť, bez príjmu je nereálne platiť si ho :-(. Takže: prihlásim sa na UPSVaR a s papierom o zaradení medzi uchádzačov pôjdem do SP. Môžem hneď na druhý deň zrušiť dobrov. poistenie, aj keď ešte nebudem mať vyjadrenie o priznaní podpory? Nebude to vadiť? Nechcem urobiť nejaký kiks, aby som sa zbytočne nepripravila o podporu a na druhej strane každý deň poistenia pre mňa znamená poriadne mastné poistné. Viem, že poistné na dobrovoľné poistenie by som si musela platiť aj počas poberania podpory. Ďakujem.
veronikasad
02.11.14,20:01
Máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch ?
Katy a R
02.11.14,20:53
môžeš zrušiť aj hneď, ak máš splnenú podmienku .. a aj neskôr ísť na UPSVaR sa zaregistrovať.
predpokladám, že myslíš dobrovoľné sociálne poistenie (balík - lebo DNP samostatne určite nemáš - a z DNP by ani dávka v nezamestnanosti nebola;)) )
Oliverka
03.11.14,19:29
Mala by som mať. Balík poistenia som uzatvárala 06/2012.
veronikasad
03.11.14,19:32
Kedy ti skončila materská dovolenka ?
Oliverka
03.11.14,19:35
Áno, mysela som celý balík sociálneho poistenia. Prešla som naň zo samostatného DNP, ktoré zrušili :-(.
Možno sa mýlim, ale ak by som zrušila poistenie a išla sa registrovať na UPSVaR až neskôr, tak sa pripravím o podporu. Žiadosťou o podporu je potvrdenie z ÚPSVaR o zaradení medzi uchádzačov.
veronikasad
03.11.14,19:37
Doplň vek dieťaťa, končí ti materská alebo rodičovská dovolenka ?
Oliverka
04.11.14,19:02
Zosumarizujem:
máj 2012 - nástup na 2. materskú
jún 2012 - uzatvorenie balíka dobrovoľného poistenia
január 2013 - ukončenie materskej, nástup na rodičovskú dovolenku s 2. dieťaťom
október 2013 - ukončenie SZČO, dobrovoľné poistenie pokračuje
máj 2014 - nástup na 3. materskú (rovno z rodičovskej)
Materská končí v januári 2015, dieťa sa narodilo v júli 2014.
ĎAKUJEM.