jelenka
03.11.14,06:40
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom čerpania SF pre rok 2014. Potrebujem rozpustiťdo výplaty SF a neviem presne aké obdobie môžem - myslím tým počet mesiacov roka 2014 nakoľko teraz je november idem robiť októbrové výplaty a rada by som tam už aj rozpustila SF.
Tweety
03.11.14,06:25
S.F. sa nerozpúšža do výplaty, ten sa podľa zákonných podmienok čerpe. Takže nepostupuješ správne.
jelenka
03.11.14,06:35
to som nevedela máme každoročne audit a neupozornil ma na to auditor... to znamená že by som mala vybrať peniaze a nakúpiť napr.kolekcie a rozdať zamestnancom? uvítam rady aby som niečo nezanedbala a ešte by som prosila poradiť ohľadom počtu mesiacov ...či je to za 12 kalendárnych mesiacov od posledného čerpania SF čo bolo v roku 2013 alebo len za rok 2014 (to je doteraz 9 mesiacov...) Ďakujem
Tweety
03.11.14,06:41
V prvom rade si prečítaj Zákon o S.F:, je aj tu na stránke.
veronikasad
03.11.14,06:45
"rozumnejšie" ako nakúpiť kolekcie na konci roka je používať čerpanie SF na príspevok na stravovanie zamestnancov. Ušetríš na odvodoch a daniach.
jelenka
03.11.14,07:23
no my sa ale stravujeme v rámci jedálne, poskytujeme sociálne služby pre ťažko zdravotne postihnutých a tým pádom varíme pre nich a tu sa stravujeme a máme veľmi nízke ceny na obedy vychádza to 0,66 a gastro lístky nevydávame...tak som zvažovala možnosť kolekcií alebo masáže a pod.