Benko
03.11.14,07:55
daňová chlapci a dievčatá daňová.

ďakujem

Ale fuj, veď si nerobte srandu, ja som si ráno tiež nerobil, aj keď to tak vyzeralo. Ráno mi volal klient, že ako mu dopadla daňová kontrola, keď mu povedali, že zistenia sú negatívne. No nepricapíš chlapa, podpíše a nevie čo?

ALE AJ TAK ĎAKUJEM ZA KOMENTÁRE.
zlatica76
03.11.14,07:00
aká kontrola? čo za kontrola?
Excise Duty
03.11.14,07:04
Ak negatívne, tak nebolo zistené nič!
kn-alka
03.11.14,07:30
pokiaľ to neboli negatívne výsledky IQ testu, tak je to v pohode :)
bodliak
03.11.14,07:38
Ak to bolo u lekára, tak je to dobre.
Žabinka
03.11.14,07:45
len tak ma napadlo, že aj pozitívne výsledky môžu byť v pohode..:--- samozrejme v závislosti od toho, čoho sú to výsledky.. ;)
buchač
03.11.14,07:55
Hlasujte, zbavme sa nánosu povrchnosti.
21.09.14 14:45
Richard
admin

Poprosím všetkých, ktorí chcú aby boli na Porade užitočné a slušné diskusie aby začali poriadne hlasovať.

Hlasujte za dobré otázky, aby sa odlíšili od slabých. Hlasujte za dobré odpovede, aby sa odlíšili od slabých, prvoplánových, či posmešných.

Je tu už veľa nánosu sarkazmu, plytkosti a povrchnosti.

Odkaz pre tých čo potrebujú za každú cenu odpovedať, hoci aj zbytočnými či dokonca urážlivými komentármi. Ak nevieš neodpovedaj. Ak si myslíš že otázka je blbá, tak ju ignoruj, nepredpokladaj že si ju správne pochopil.

Múdry človek nevie na všetko odpoveď, odpovedá tam kde vie odpovedať. Hlúpy je pravý opak. Je mu všetko jasné a na všetko má jasný vyhranený názor.

Mínuskovanie nám pomôže, kde nepomôže tam sa bude vylučovať bez pardonu.
http://www.porada.sk/t250984-p3-hlasujte-zbavme-sa-nanosu-povrchnosti.html#post2608424


Účtovníctvo a dane

Zistenia kontroly sú negatívne To je dobre alebo zlé?
Čo dodať k tejto otázke a čo dodať k vyjadreniu šéfa ???
---------------------------------------------------------
DOPLNENIE :
Ak je zistenie kontroly negatívne, tak to znamená, že :
- kontrola bola vykonaná neefektívne, zle, nedostatočne
- kontrolný orgán je nevyhovujúci
Neexistuje totiž, aby kontrola nenašla čo i len jeden nedostatok ...NEEXISTUJE !!!
Žabinka
03.11.14,08:03
Hlasujte, zbavme sa nánosu povrchnosti.
21.09.14 14:45
Richard
admin

Poprosím všetkých, ktorí chcú aby boli na Porade užitočné a slušné diskusie aby začali poriadne hlasovať.

Hlasujte za dobré otázky, aby sa odlíšili od slabých. Hlasujte za dobré odpovede, aby sa odlíšili od slabých, prvoplánových, či posmešných.

toto ODLÍŠENIE OTÁZOK ma zaujíma.. ja chcem odlíšiť dobré otázky od zlých.. len neviem ako.. lebo sa mi zdá zvláštne, že nemôžem ohodnotiť otázku ako zlú (keď evidentne je) ale len ako dobrú-srdiečkom.. keby sa dali ohodnotiť otázky napr. Palec dole, možno by to malo aj výchovný charakter, zadávateľ by si skôr uvedomil, na akú hlúposť sa pýta..
jslancik
03.11.14,08:08
trocha detailov by nezaškodilo. Je rozdiel, či si bola konrole na HIV, alebo si kontrolovala bežný účet. Alebo či ti hygiena kontrolovala prítomnosť hlodavcov, alebo kompletnosť dokumentácie.

A nezabúdaj, že všetko je relatívne. Pre niekoho je negatívny výsledok tehotenského testu "dobrý", pre niekoho "zlý". Troška filozofie takto zrána :D
jslancik
03.11.14,08:13
presne...
buchač
03.11.14,08:28
Peggy

Ale toto je proste štýl Booku Fasov.

Tam existuje len možnosť "Páči sa mi"...no protiklad nie je.
Ak potom niekto (a ja) zareaguje adekvátne, tak zadávateľ sa ofučí ... a moralisti moralizujú.
Viď pripomienka o tej hlúposti ....

Nespomínam ani to, že poniektorí jedinci si pomýlili Poradu s vyhľadávačom.
Ale to je asi fajn - v poriadku, to nie je povrchnosť, plytkosť a či hlúposť ?
kn-alka
03.11.14,08:32
a nedá sa nastaviť, že pri zadávaní otázky sa napíše názov, a nedovolí dať enter, kým nie je vyplnený aj obsah otázky? ... alebo dokonca dať do obsahu, že treba vyplniť minimálne 10 znakov.
liana6
03.11.14,08:33
dobrá tema :D coho negativne? ak HIV test tak urcite dobra sprava ak tehotensky test tak zalezi od situacie :D
jslancik
03.11.14,08:36
neopakuj :)
liana6
03.11.14,08:38
neopakujem precitala som si len temu nie komentare :)
jslancik
03.11.14,08:56
očividne :)
Ing. Ľubomír Janoška
03.11.14,09:07
Ak nebolo zistené nič, tak nie sú žiadne zistenia ;)
buchač
03.11.14,09:42
Doplnenie príspevku
kn-alka
03.11.14,10:18
.... konečne doplnil - mimochodom, to sa nedá napísať hneď celou vetou?
kn-alka
03.11.14,10:18
a pokiaľ viem, daňová kontrola má termín - bez nálezu, nie že negatívna.
avalik
03.11.14,10:22
No možno vo firme, niekto do nejakej správy dal, že "zistenia kontroly sú negatívne". A zadávateľ zisťuje, či mu na základe toho znížia osobné ohodnotenie alebo nie. ;)