Carsgirl
03.11.14,09:43
Na pozemok su uvalene exekucie, RK nam povedala ze staci ak jej zaplatime zalohu, a z tych penazi sa vyplatia dlhy exekutorom... Znamy tvrdi ze zaplatena zaloha nepatri majitelom pozemku, na ktorych majetok je uvalena exekucia, takze mozme verit RK, ze naozaj exekucie budu z katastra zmazane? Nieco sa mi na tom nezda...
alaya1
03.11.14,08:52
Urcite by som isla za pravnikom, realitkam ide len o ich proviziu.
Carsgirl
03.11.14,08:54
ved toho sa bojim ze zhrabnu peniaze, a nic sa neudeje...
keby aj ten pravnik tolko prachov nebral, ale asi ine riesenie velmi nevidim... dakujem
buchač
03.11.14,08:55
NEDÁVAJ realitke žiadnu zálohu !!!

Ja sa k tej svojej neviem už roky dostať...vyhral som všetky súdy a poslal na dotyčnú aj exekútora.
alaya1
03.11.14,08:55
maximalna hodinova cena konzultacie je 60 eur, myslim, ze za tie peniaze, o ktore mozes prist je to velmi mala suma.
Carsgirl
03.11.14,09:12
mal si problem s dotycnou realitkou?
Carsgirl
03.11.14,09:12
mas pravdu...:)
misoft
03.11.14,10:00
Každá realitka, ktorá pýta vopred, nemá celkom čisté úmysly. Okrem toho, už sa tu na Porade niečo podobné rozoberalo - prehľadaj.
buchač
03.11.14,10:08
...s dotyčnou síce nie, ale mám negatívne skúsenosti s jednou.
Kupoval som vtedy chalupu, nakoniec som šiel po vlastnej línii.
------------------------------------------------

Ale keď som predával byt cez inú, tak tam to bolo fest férové.
-------------------------------------------------

Ide ale o to, že kde sú a aké podmienky, prístup a samotní ľudia.
--------------------------------------------------

Pokiaľ sa ale jedná o nejaké dlhy, bremená a podobne na nehnuteľnosti, nuž by som sa fest poistil alebo nerealizoval vôbec.
Stačilo mi popáliť sa iba raz...
alaya1
03.11.14,10:13
tato realitka je z Prešova?
Carsgirl
03.11.14,10:15
jj sidli v PO
arizona
03.11.14,10:17
Never im !!!! A toho realitaka, co ta takto klame posli do certa!

Raalitka chce dostat iba svoju odmenu za sprostredkovanie. Co sa bude diat dalej ich asi nezaujima a potom z nich tu zalohu tazko dostanes,ak by nedoslo ku kupe.

Aj na katasterportali si zistis na LV.komu predavajuci dlzi.Mozes mu zavolat a spytat sa na vysku dlhu. Pre istotu si este over, ci predavajuci nema aj ine exekucie.

Predavajuci moze predat aj pozemok, na ktory je uvalena exekucia. Ale musi vopred hovorit s exekutorom, ten da presne instrukcie.
Zvacsa sa to robi tak, ze EX vycisli dlznu ciastku. V KP zmluve sa potom definuje, ze dana ciastka ide na ucet EX a zbytok predavajucemu.
EX potom uvolni pozemok k predaju...

Podla tvojho prispevku usudzujem, ze sa v takychto veciach moc nevyznas. Radsej obetuj nejaku sumu za odbornu pomoc niekomu znalemu. Vzdy je to lepsie,ako neskor prist o vyssiu sumu.
A peniaze nedavaj hned do ruk realitakovi, ci predavajucemu ak sa rozhodnes kupit,, radsej ich vloz do bankoveho depozitu,alebo notarskej uschovy,aspon mas istotu,ze ta nikto nepodvedie...
buchač
03.11.14,10:20
Pozrel som ju akurát...
Ma trochu zaráža, že RK má len dvoch obchoďákov...dosť málo.
http://www.realfin-rk.sk/?page=6

Dáš link, o ktorý pozemok sa jedná ?
alaya1
03.11.14,10:20
od tych ruky prec, typuijem ze realitak ma inicialky MM
alaya1
03.11.14,10:23
v PO mas pozemkov, kolko len chces a bez rizik.
katarina158
10.11.14,19:55
Neverila by som realitke. Zasla by som na kataster a pytala by som sa, ako mam postupovat.
arizona
10.11.14,20:24
a co akoze ocakavas od katastra???
jelalim
10.11.14,21:06
zaloha pre RK je v akej vyske?

1. treba overit ci predavajuci ma aj ine exekucie. Nie kazdy exekutor hned blokuje nehnutelnosti. Ale takmer kazdy exekutor blokuje ucet v banke. Vcelku spolahliva cesta ako zistit ci predavajuci ma exekucie, a v akej vyske je opytat sa predavajuceho kde ma ucet. Ucet ma urcite tiez zablokovany. Potom ho zobrat do jeho banky a nech sa pred tebou opyta tety v banke: 1. aky mam pouzitelny zostatok. (teta povie nejaku sumu v minuse napr. minus 15.000EUR). Dalej nech sa opyta kolko tych exekucii je a od akych exekutorov.. Tu treba dat akurat pozor, nech sa informuje len na svoj ucet, nie na ucet, kde je napr. disponent, splnomocnenec a podobne. Tebe samemu tieto informacie v banke nepovedia, ak ma predavajuci ciste umysli a nezatlka dalsich piatich exekutorov, namalo by mu robit problem sa nechat takto preverit a ist s tebou do jeho banky.

2. Ak je na ucte len jeden exekutor a je to ten isty co na LV ist za tym exekutorom, povedat mu, ze chces kupit tuto nehnutelnost. Exekutor by Ti mal vcelku ochotne povedat sumu, ktoru pozaduje. Toto zakomponovat do kupno predajnej zmluvy, zbytok dat predavajucemu az po vymaze exekucie z LV, a prepise LV na teba.

3. realitke nedavat zalohu. realitke dat iba nejaku jej proviziu, dobre prestudovat zmluvu s realitkou a kupnu zmluvu ktoru realitka pripravi za proviziu dat odobrit s nezavislim pravnikom aj s tym exekutorom. Realitky pozaduju obvikle hned na zaciatku nejaku proviziu cca 2000EUR. Tu by som sa snazil dohodnut s RK na vyplate provizie az ked budes mat ciste LV na teba. Aj za cenu, ze by provizia s RK isla cez notarsku uschovu. Nech sa aj oni snazia veci riesit, ak by prislo k problemu.

4. osobne by som takuto nehnutelnost nekupoval. Predavajuci ma podla mna na sebe dalsich 30 exekutorov, nehnutelnost predava, lebo ten jeden mu najviac neda spat. Realitka su magori, ktory chcu len proviziu a potom si ries.
katarina158
10.11.14,21:29
no tarchy .. snad je tam uvedene exekucne konanie a exekutor, pripadne ine bremeno ... mylim sa ?
Carsgirl
11.11.14,05:02
to je verejne na katasterportal.sk, kontakt sa da najst normalne cez google
Carsgirl
11.11.14,05:13
....ked som zistila aku sumu pozaduju majitelia pozemku a aku cast realitka berie za proviziu, prislo mi spatne.. jednoducho za nic beru tazke prachy... vykaslat sa na nich...este neporiesia ani geodeta...v tej ich provizii je len sa pekne usmiat a povedat ti basnicky o pozemku, ze ked ho nezoberiete vy tak ja hned :) stare zname...
a k bodu 2. exekutor neposkytuje informacie kadekomu, komunikuje len s majitelmi, bankami, statnymi organmi.. a pod. a s tym komu majitelia daju plnu moc na konanie v danej veci.
3. nedavat im nic, nakontaktovat sa na majitelov, za takmer kazdych okolnosti....ak teda by fakt nebola super cena a v cene vsetky papierovacky aj geod.zameranie...a pod.
alaya1
11.11.14,06:59
byt 2000, dom 5000.
Carsgirl
11.11.14,08:39
pri nekorektnej realitke... za nic :)