tinufa
03.11.14,13:27
T.z. je potrebné v dochádzke zvlášť vykázať, že SC trvala napr. od 8.00 do 17.00 hod., pričom v čase medzi 12.00 a 12.30 mal zamestnanec prestávku na jedenie a odpočinok?
ivka70
03.11.14,12:32
Do dochadzky mu pocitas standardny pracovny cas ,teda napr. 7,5 hodiny alebo 8 hodin - taky ako ma bez prestavky. Ak na SC pracuje, musi mat naj tam najneskor po 6 hodinach prestavku.
tinufa
03.11.14,13:45
My máme pri SC stanovený pevný pracovný čas nasledovne: Pevný začiatok pracovnej zmeny je v deň vycestovania v čase odchodu z pracoviska alebo z miesta bydliska pracovníka na SC. Pevný koniec pracovnej zmeny je v deň pricestovania zo SC v čase príchodu na pracovisko alebo do miesta bydliska. V prípade viacdňovej SC je pevný začiatok pracovnej zmeny čas zahájenia práce na SC a pevný koniec pracovnej zmeny čas ukončenia práce na SC. To znamená, že ak zamestnanec odíde z domu o 7.00 hod. a vráti sa domov o 17.45 hod., tak má výkon práce v rozmedzí 7.00 - 16.30 hod. Otázkou je,či mu vo výkaze dochádzky evidovať prestávku v práci 30 minút (t.z. mal by odpracovaných 9 hod.) Alebo vykázať bez prestávky 9,5 hod.?
ivka70
03.11.14,13:54
Urcite odpocitat prestavku do prac. casu, ale to pocitanie prac. casu je cudne - cas na SC straveny cestovanim sa do prac. casu nepocita.
Cele trvanie prac. cesty by sa mu pocitalo do prac. casu, ekby tak skutocne pracoval, nie cestoval.
tinufa
03.11.14,14:00
Ďakujem, áno máme to takto špecificky upravené práve z dôvodu zjednodušenia evidencie. Neviem, či som správne pochopila odpoveď, to znamená, že mu vykážem prestávku a čistý pracovný čas bude 9 hodín? Pýtam sa ešte raz takto priamo, pretože nie som si istá, či správne chápem odpoveď. Každopádne ďakujem za Vašu radu.