plech22
03.11.14,14:34
Dostal som ponuku od organizacie registrovanej v Belgicku pracovat pre nich v SR. Ich pobocka bude ale oficialne registrovana v SR az koncom roka. Potom by som mal od nich dostat klasicku zmluvu na TPP. Ja som momentalne este stale student a chcu, aby som skolu prerusil uz teraz a zacal pre nich naplno pracovat. Ako moznost mi ponukaju, ze na toto prechodne obdobie by so mnou podpisali konzultantsky kontrakt na dobu urcitu. Je mozne, aby som pre nich na mesiac, mozno dva, pracoval ako konzultant ak nie som ani v SR ani v Belgicku registrovany ako zivnostnik? Ak ano, dane a odvody by mali byt platene v Belgicku alebo SR? Ako by som v tomto pripade musel postupovat so slovenskym uradom prace a poistovnou? Dakujem.
Gabi03
03.11.14,13:36
a ty chces prerusit skolu?!
plech22
03.11.14,13:57
Ano :) ale uz som na doktorandskom a budem mat dva roky na to, aby som sa vratil na denne studium. Ak nie, tak dokoncim externe. Skola nie je az tak problem :) skor ako vyriesit obdobie jedneho az dvoch mesiacov, kym budem mat zmluvu
Ing. Ľubomír Janoška
03.11.14,14:08
Slovenská legislatíva hodnotí konzultačnú činnosť ako živnosť. Čo Vám bráni stať sa na 2 mesiace živnostníkom? Dnes už to nie je nejaké hrozné papierovanie ani nie sú moc vysoké poplatky.