Bizzy
03.11.14,15:35
Ahojte,
prosim Vas, mam kamaratku, ktora ma uz dospele dieta s jednym chlapom, neboli zosobaseni, an inic, zili spolu mozno 2 roky, dieta ma teraz 15rokov, otec onho v zivote nejavil zaujem, da s apovedat ze teraz je prenho ako cudzie to dieta. Kamoska ale chce aby s nou zacal komunikovat resp nadviazal nejaky kontakt. On sa do toho moc nema, je to prenho cudzia osoba. Moja otazka znie - moze mat jeho nezaujem vplyv na nieco v buducnosti - nejaka sudna dohra, alimenty zvysene, alebo cokolvek ? Mohol by mat z toho nejak zle resp. dosledky ze sa o dieta nezaujima? (alimenty plati). Dakujem
Chobot
03.11.14,14:51
V podstate nie. Ak dieťa dospeje a otec ukočí platenie alimentov, už sa v živote nemusia nikdy vidieť. Nikde nie je napísané, že sa musia spolu stretávať, komunikovať spolu alebo udržovať kontakt.

Ten chlapec bude akurát prizvaný na dedičské konanie, až ten jeho otec jedného dňa zomrie.

Len poznámka: 15 ročný ešte nie je dospelý, je to stále dieťa, ak píšeš o tej istej osobe.

A otázka: to matka chce, aby kto začal s ŇOU komunikovať? Otec dieťaťa? Prečo chce ona s ním komunikovať?
arizona
03.11.14,15:02
Nie, nikto ho nebude nutit,ani nahanat. Pokial samozrejme plati vcas alimenty.
Bizzy
03.11.14,15:09
ano matka chce aby otec zacal s dietatom komunikovat, zaujimat sa, otec dietata nejavi zaujem, ked sa rozisli ked bolo dieta male tak sa nerozisli v dobrom, vtedy sa to vyvrbilo tak ze sa mimo alimentov ani matka s otcom nerozpravali. matka chce aby otec dietata zacakl sa zaujimat o dieta, ozyvat sa mu atd...
Chobot
03.11.14,15:14
Ona ho môže o to požiadať, ale on nie je povinný sa zaujímať od dieťa. Nech to ani nesilí, nie je to dobré, ak sa to vynucuje.
Bizzy
03.11.14,15:16
cize ak on bude platiti alimenty, tak to ze nebude sa vobec viacej zaujimat o dieta nemoze sa hoto nijakym sposobom dotknut ano? Dakujem za super odpovede