Matespian83
03.11.14,17:44
Zdravím,


pred časom prišla ku nám známa že jej zmizli peniaze a že či by som jej zobral z providentu (bola tam práve zamestnaná) 1400eur, že to bude poctivo splácať.. Tak ja blbec som sa nechal ukecať, ale prišli jej na to a dali jej výpoveď.. Momentálne je v omeškaní 2 splátky že to nemá z čoho zaplatiť.. Čo sme s manželkou počuli, tak nie sme jediní kto je vďaka nej v takejto situácii.. Je možné nejako dokázať že tie peniaze boli pre ňu, alebo niečo stým poriešiť? Máme svoje splácania a keby máme ešte aj toto za ňu platiť, tak nevyžijeme..


Ďakujem za pomocné rady..
arizona
03.11.14,16:47
Pises, ze jej na to v praci prisli, ze si zobrala pre seba peniaze na vase meno. Takze mas nejaky dokaz, ze to boli peniaze pre nu? Alebo iba nejaku ustnu dohodu?
buchač
03.11.14,16:48
alebo niečo stým poriešiť?
Začni asi takto :

Otče náš, ktorý si na nebesiach,
posväť sa meno tvoje,
príď kráľovstvo tvoje,
buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi.
Chlieb náš každodenný daj nám dnes
a odpusť nám naše viny,
ako aj my odpúšťame svojim vinníkom,
a neuveď nás do pokušenia,
ale zbav nás zlého. Amen.
Matespian83
03.11.14,16:50
Bola to len ústna dohoda.. Len moja manželka bola pri tom..
misoft
03.11.14,20:35
Nuž - chlape - poviem ti - si v pr******. Žiadne lajstro, žiadny riadny svedok, nič - len slovo proti slovu. Cálovať budeš len ty!
sito
03.11.14,21:35
Je! Ale, načo by to robila, peniaze má ona, dlžobu máte vy. A provident?
Chobot
03.11.14,22:31
Nuž, nie je čo poriešiť. Dlh budeš musieť voči Providentu zaplatiť, inak príde exekútor. S tým už nič nenarobíš.

Od tej známej to dostaneš asi ťažko. Môžeš to od nej vymáhať, ale neverím, že uspeješ. Legálnou cestou asi nevymôžeš nič, keďže nemáš žiadny dôkaz, že si jej dal peniaze. Je to len na jej dobrej vôli, či uzná svoj dlh alebo nie.
blaškova
24.11.14,23:00
V prípade, že dlh neuhradíte, nemôže prísť rovno exekútor, najprv musí veriteľ podať návrh na súd, kde súd rozhodne o výške dlhu a ak ho neuhradíte potom nastupuje exekútor.