AWEDe
04.11.14,06:25
Ahojte, som v prenájme v nebytových priestoroch. Majiteľ budovy nemá merače naradiatoroch. Nechce celú faktúru rozpocitat ani podľa metrov štvorcových. Ako sa dohodnut? Dakujem
zlatica76
04.11.14,05:35
A podľa čoho? Veď mu navrhni spôsob, a uvidíš, čo na to povie. Nepíšeš ani, či ide o kancelárie, alebo sklady alebo obchod, ani či máte teplo, alebo zimu, ani aká to je budova, čo sú ostatné prevádzky. Vedela by som vymyslieť aj iné spôsoby rozpočítania ako podľa meračov alebo m2, ale to by som musela poznať, čo je celá budova (prevádzky, kancelárie, celkové náklady).
AWEDe
04.11.14,05:55
On na nič nepristúpi. Je to obchod. Cca 25 metrov. V budove sú celkom 5 obchodov, ale len 3 sú obchody.
zlatica76
04.11.14,06:04
Dobre, a podľa čoho chce rozpočítať? To ti povedal? Aké veľké sú tie ostatné obchody (rovnako veľké, výrazné rozdiely....?)

Je to jeho budova a jeho cenová politika - môže si nastaviť ceny za nájom tak vysoko, že vám nebude robiť žiadne vyúčtovanie. (aj to si viem predstaviť). A sama si predsa dala otázku: "Ako sa dohodnúť?" Nuž, nech to napíše to zmluvy - všetky poplatky, prípadné vyúčtovania, platby, pokuty. A čo nebude v zmluve mu jednoducho nezaplatíš.
marjankaj
04.11.14,08:05
Nájdi si iný prenájom. Taký kde sa bude dať s majiteľom dohodnúť.