azalka
04.11.14,06:56
Ahojte,
nie je mi jasné, či dohodu o zrážkach zo mzdy môžeme uzavrieť so zamestnancom napr. pri nástupe do zamestnania, napr. na zverené predmety. Alebo dokonca len tak všeobecne (zjednodušene keď niečo nevrátiš alebo zničíš tak...). A čo v prípade uzatvorenej hmotnej zodpovednosti? Je nutná tiež dohoda o zrážkách?
Pretože som dostala info, že dohodu o zrážkach možno uzatvoriť len na konkrétnu sumu (a apriori na konkrétnu podlžnosť voči zamestnávateľovi?)
Ak som vyhľadávala k tomu niečo, všade len popis § zo ZP, ale žiadne konkrétne rady.
Vďaka za pomoc.
ivka70
04.11.14,06:00
Nemozete uzavriet dohodu o zrazkach zo mzdy dopredu, fiktivnu, co ak cosi ....

V pripade sposobenej skody zamestnancom (aj bez aj s hmotnou zodpovednostou) existuje zakonny postup ako skodu vycislit aj uplatnit u zamestnanca.

Rozdiel je v ruceni vo vyske skody, bez HZ ruci zamestnanec max. do vysky 4 nasobku priemernej mesacnej mzdy.
azalka
04.11.14,06:04
Ahoj,
a v prípade zverených predmetov? Môže byť súčasťou preber.protokolu aj dohoda o zrážkách zo mzdy v prípade nevrátenia uniformy napr.?
Jana Motyčková
04.11.14,06:12
Nie, ako písala Ivka, nemôžete napísať dohodu dopredu, na dlh, ktorý ešte nevznikol.