dobrava
04.11.14,11:54
Známy je čiastočný invalidný dôchodca a bol zamestnaný na trvalý PP v skúšobnej 3-mesačnej dobe. Organizácia však s ním počas skúšobnej doby rozviazala PP a tak "sa dal vypísať na PN" v ochrannej lehote.
1. Je pravda, že ako čiastočný invalid. dôchodca nemá nárok na výplatu nemocenského?
2. Aké povinnosti preňho vyplývajú /zdravotné poistenie, hlásenie sa na ÚP .../
Ďakujem
ivka70
04.11.14,10:57
Platil zo mzdy nemocenske poistenie?
Kolko % invaliditu ma?
Kolko dni po skonceni PP zacala PN?
dobrava
06.11.14,07:13
1. Áno, zamestnávateľ mu odvádzal nemocenské poistenie.
2. od 41 %
3. PN začala na ďalší deň po ukončení PP.
Ďakujem
Katy a R
06.11.14,08:14
Normálne odovzdá potvrdenie o DPN v SP - neviem, prečo by nemal mať nárok na dávku :confused: ... len treba dať pozor, či bola dodržaná OL!
a v ZP treba doložiť, že je ID - ak ešte tak neurobil
dop´ňam na upresnenie
pri dôchodcoch je lepšie dať sa vypísať ešte posledný deň PP (ak sa samozrejme dá;)) - lebo je tam odst 4 b (§32). Ale aj tu na porade je viac prípadov spomenutých, že vyplacajú normálne. (konkrétne som sa s tým nestretla - a predpokladám, že ten ID bol priznaný v minulosti - nie teraz? )
však nech pošle poštou - nezabudnúť podpísať - a uvidí.
dobrava
10.11.14,07:01
Tak ževraj ho vrátili zo SP, že ak je čiastočný ID, nemôže poberať nemoc. dávku. Mne sa to tiež zdalo čudné, preto som napísal, ešte podrobne zistím, či tam nie je nejaký iný zádrhel a potom sa prídem poradiť - ak môžem.
mareko
10.11.14,07:30
Pravdepodobne tam bude iný zádrhel. Samotný fakt, že je ID (aj keď 41 %) nie je dôvod na nevyplácanie dávok.
dobrava
18.11.14,07:55
Takže PN bola normálne vyplatená, prišlo rozhodnutie, vraj pani zo SP poprela, že by dala takú informáciu, takže ďakujem za riešenie problému.
Katy a R
18.11.14,09:09
:) - hlavne, že dobre dopadlo .