smachotka
04.11.14,12:41
Ahojte. máte niekto skúsenosti s miestnym zisťovaním DU, keď u Vás neprebieha kontrola ale u niekoho iného?
Toto sa týka inej veci:Ešte sa chcem spýtať či ste sa niekto nestretli s tým že chce od vás DU zoznam vašich dodávateľov aj s číslami faktúr a sumami. Že na zisťovanie dodávateľsko odberateľských vecí.
Papierniková
04.11.14,11:45
asi pred rokom u nás robili niečo podobné, DÚ robil kontrolu v štátnom podniku ... my sme predkladali všetky faktúry a zmluvy spojené s týmto dodávateľom .... k tej druhej veci o takom niečom som nepočula
smachotka
04.11.14,11:48
k tej prvej veci: najskôr chceli iba VF a teraz máme doniesť všetko, že si pozrú čo potrebujú ale čo to konkrétne je nepovedali.
k tej druhej ani ja preto som prekvapená na čo im to je veď sa posielajú KV a tam to všetko je.
Papierniková
04.11.14,11:51
možno si z miestneho zisťovania pre inú firmu urobia aj kontrolu u Vás ... aj nám z toho zaslali správu ako keby robili riadnu kontrolu ...
smachotka
04.11.14,12:09
v priebehu 4 dní dve miestne zisťovania. to je super. Len doteraz sa nikto z mojich známych nestretol tiež s takou požiadavkou. myslíme si či to nie je aj kvôli tomuto:
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_rucenie-za-dan-na/bc
Papierniková
04.11.14,12:12
aj to je možné ..
ninka24
04.11.14,13:00
Asi pred rokom sme mali podobnú situáciu.Oznámili nám dátum, kedy k nám do kancelárie prídu na miestne zisťovanie. To čo chceli zisťovať, sme sa dozvedeli až keď prišli. Nám vlastne nechceli nič povedať, len chceli DF od dodávateľa a naše VF... Pár otázok konateľovi, na základe čoho a ako sa realizovali daný obchod, zobrali si kópie asi 300 faktúr a bolo. Viac sa neozvali, našť
astie :D
smachotka
04.11.14,13:39
tak to je ten lepsi pripad :)