ViVo
04.11.14,14:08
V auguste som s agentom zrušil poistenie, následne plynula 6 týždňová doba a peniaze mali byť vyplatené najneskôr k dnešnému dňu t.j.4.11.14. Volal som na infolinku, pretože je posledný deň. Dostal som odpoveď, že môj agent podal žiadosť až dva mesiace po podpísaní a tým sa mi doba predĺžila o jeden mesiac. Agent mal tú drzosť mi povedať, že ho to mrzí ale že nemal (od leta) odvahu ma kontaktovať, ale že dobre že volám, či nechcem iné poistenie a že on mi dá peniaze zo svojich a ja mu vrátim keď mi budú vyplatené o mesiac neskôr...To som razantne odmietol a všetko nahlásil na poisťovni, kam som zaslal kópiu žiadosti s augustovým dátumom.

Zaujímalo by ma, ako to je,keďže celá záležitosť je chybou jednej osoby a ja mám na žiadosti augustový dátum..mám nárok na nejakú kompenzáciu zo strany poisťovne za všetky dni ktoré budem musieť čakať na vyplatenie dlhšie? Alebo ja bez vlastnej viny budem čakať na svoje peniaze ešte čas navyše? Ďakujem
Chobot
04.11.14,13:22
Pozri si všeobecné poistné podmienky, tam by malo byť napísané, že výpoveď musí byť doručená do poisťovne. Sprostredkovateľ nie je poisťovňa, on by v podstate nemal preberať výpovede. On v tomto prípade len pôsobil ako doručovateľ. Keby to bolo obchodné miesto poisťovne, tak by sa za dátum doručenia považoval ten, kedy si výpoveď odovzdal na obchodnom mieste. Takto poisťovňa má doručenú výpoveď vtedy, kedy bola k nim doručená. Niekedy môže poisťovňa vyjsť klientovi v ústrety a akceptovať ako dátum doručenia deň, kedy to prevzal sprostredkovateľ, ale nerobia to poisťovne často.

Tomu sprostredkovateľovi nič nepodpisuj, žiadnu zmluvu. Ešte má tu drzosť a ponúknuť ti nové poistenie!!!! Bohužiaľ poisťovňa nie je povinná ti kompenzovať čokoľvek. Ak máš pocit, že si utrpel nejakú finančú stratu, môžeš ťo vymáhať od toho sprostredkovateľa. To, že čakáš nejaké dni ti nedáva nárok na kompenzáciu.
Mariana B.
04.11.14,13:25
Obávam sa, že poisťovňa nebude ochotná "platiť" za chybu svojho agenta voči Tvojej osobe.
Z osobnej skúsenosti viem, že rozhodujúci je pre likvidátora poisťovne dátum, kedy bola žiadosť o zrušenie poistenia doručená do poisťovne napr. cez podateľňu, kde ju zväčša opečiatkujú dátumom.
Osobne by som to brala ako ponaučenie a rozhodne by som zmenila postoj k danému agentovi.
ViVo
04.11.14,13:55
Ja sám viem že nie som v tomto veľký pán a s nejakou kompenzáciou asi počítať nemôžem, ale ten agent si to vyžerie a ponesie následky,budem na tom trvať, mne chyby nik neodpúšťa aj keď je mýliť sa ľudské..ale odpoveď : nemal som odvahu,dobre, že voláte... to je na mňa moc. Ďakujem za odpoveď
ViVo
04.11.14,13:59
Chápem ale na žiadosti, podpísanej priamo v kanceláriách poisťovne u ich agenta je overenie údajov aj pečiatka a podpis agenta s dátumom, s tým, že on sám mi priznal, že to mal na stole,neriešil to a nemal odvahu mi zavolať...Keby šlo o 50€, je mi jedno či sa posúva čas vyplatenia...A na to ponúknuť mi popri tom všetkom poistenie odvahu mal?!
Mariana B.
04.11.14,14:06
Môžete na neho napísať sťažnosť, najviac mu ale "ublíži" to, že Vás stratil ako klienta a asi mu dobrú reklamu tiež robiť nebudete medzi svojimi známymi...
Ale odvahu, či skôr drzosť má, keď Vám hneď ponúkol ďalšie poistenie...
misoft
04.11.14,15:07
Hele - keď už ten agent s teplou vodou takto s tebou vybabral - zmier sa s tým, že na prašule si počkáš. Ale môžeš urobiť jednú dobrú vec. Choď do tej poisťovne, upozorni ich na spôsoby agenta a žiadaj, aby ihneď s nim ukončili spoluprácu (ochrániš možno ďalších klientov), ak by sa zdráhali - stačí povedať - "Túto poisťovňu svojim známym neodporučím....."
bubkoch
04.11.14,17:41
nielenze budes cakat na vyplatu poistenia o mesiac dlhsie, ale ten mesiac budes musiet zaplatit poistne lebo si stale poisteny