zvedavy36
04.11.14,14:34
Čo je potreba vážení k tomu, aby súd začal konanie o spôsobilosti mňa ako účastníka konania z dôvodu psych.anomálií? Pokiaľ viem, sám nemôžem požiadať o súd.opatrovníka pre seba. Hrozí mi "vyvlastnenie" a je zrejmé, o čo mi ide...
právnik-probono
04.11.14,17:46
Najlepšie je, aby návrh na začatie konania vo veci samej o obmedzenie/pozbavenie spôsobilosti na právne úkony podala osoba, ktorá má právny záujem stať sa vašim opatrovníkom a súčasne dotyčná osoba navrhla súdu, že v prípade, ak návrhu vyhovie, aby adhézne rozhodol aj o ustanovení jeho osoby ako opatrovníka. V konaní je potrebné (v prípade ak návrh nepodáva štátny orgán alebo zdravotnícke zariadenie), predložiť súdu lekárske vysvedčenie o duševnom stave vyšetrovaného. Ak ho nepredložíte spolu s návrhom, súd vás vyzve na dodatočné splnenie si tejto povinnosti v uloženej lehote pod následkom zastavenia konania.

Po podaní návrhu je potrebné adresovať stavebnému úradu príslušnému rozhodnúť o vyvlastnení žiadosť o prerušenie konania, nakoľko vo veci prebieha súdne konanie a na základe tejto žiadosti by mal stavebný úrad správne konanie prerušiť až do právoplatného rozhodnutia súdu (ak som správne pochopil zadanie otázky, tak presne o toto vám ide, aby ste konanie časovo natiahli).