robrox_flash
04.11.14,16:56
Ahojte poraďáci. Platíte u zubára za vložku?. Ak Áno, koľko. Myslel som si že to prepláca poisťovňa.
arizona
04.11.14,15:59
Tvoj zubar by mal mat na viditelnom mieste cennik. Tam by malo byt napisane, kolko plati poistovna, kolko doplacas ty. Kazdy lekar moze mat ine ceny. a taktiez je rozdiel, aku vypln ti dava a samozrejme aj nejake tie "veci" okolo toho...
robrox_flash
04.11.14,16:04
nuž cenník nemal vyvesený. bol som u neho prvýkrát.
sosak
04.11.14,17:19
U zubára

Ak pacient súhlasí a použijú sa iné ako štandardné materiály, tak doplatí rozdiel medzi úhradou zdravotnej poisťovne a cenou ambulancie.

napríklad celkové a čiastočné snímacie zubné náhrady sú plne hradené v štandardnom vyhotovení; za nadštandard sa obvykle dopláca od 80 €, ale aj stovky eur

každá ambulancia môže mať vlastné ceny, zhodná je len úhrada zdravotnej poisťovne

Pozor!

Ak ste v minulom roku neboli na preventívnej prehliadke chrupu, môže zubný lekár pri liečbe zubného kazu žiadať plnú úhradu aj za zdravotné výkony v základnom vyhotovení.
http://www.cas.sk/clanok/240563/orientujte-sa-v-platbach-za-co-vsetko-si-lekar-moze-pytat-poplatok.html
buchač
04.11.14,17:43
Platíte u zubára za vložku?

NIE...za vložku sa neplatí.

Vložka je súčasťou liečebného procesu (vŕtanie, špáranie, vyplachovanie...), príprava na ďalšie pokračovanie v tej oprave zuba.
Plomba je už iná kapitola, tam sa môže (no nemusí) doplatok platiť...viď iné príspevky.
robrox_flash
04.11.14,18:03
mne zubar povedal že v cene sú zahrnuté úkony kt robil a materiál kt použil na vložku... ja som za to prosím pekne zaplatil 40€ ...oči mi išli vypadnúť. Neexistuje nejaký tzv "nadštandardný" materiál kt použije na vložku?
BXLmiami
04.11.14,18:06
Čo je na tej cene čudné?
robrox_flash
04.11.14,18:11
tak vravim ze za tu vlozku by sa podla mna nemalo platit...buchač píše to isté.... chcel som vedieť ako to v skutočnosti je...vložku som nikdy nemal
buchač
04.11.14,18:44
Koľko krát si bol u zubára s tým zubom ?
robrox_flash
04.11.14,18:46
buchač - dnes prvýkrát...povedla mi ze výpln po odvlozkovaní bude stát este dalsich 70€
buchač
04.11.14,18:52
Nájdi si iného zubára....;)

Za vyše 100 € robil môj (náš) zubár manželke pomaly 2 (dve) korunky .
robrox_flash
04.11.14,19:05
odkiaľ si buchač? lebo ja som sa pokúšal v BA nájsť a buď nebrali nových pacientov alebo to boli sukromne kliniky.... ...nedavno som sa pristahoval do BA takze som svojho povodneho zubara musel opustit/btw s kt som bol spokojný/
arizona
04.11.14,19:06
40 za vlozku a este 70 za plombu? Uff! To je nejaky sukromny lekar, co nema zmluvy s poistovnami,ci co ? To je dost vela
robrox_flash
04.11.14,19:09
tých 70 bude za bielu...lebo vraj obycajna by mi tam uz nedrzala...a bielu poistovna neprepláca ked je na zadných zuboch ....
(nerozumiem sa do toho- som mladý a nemam skusenosti....btw v BA zarábam 450€ takze takeho zubara si fakt nemozem dovolit...)
buchač
04.11.14,19:17
Nie každý je z Blavy...;) :D :D
Ten môj je tiež súkromný...roky chodíme ku nemu celá rodina...Nechá si zaplatiť adekvátne, no nezdiera...zlaté ručičky.
robrox_flash
04.11.14,19:24
Veď ja len či náhodou..btw. nie som z Blavy....som prisťahovalec :D...trapi ma to dosť...
robrox_flash
04.11.14,19:49
buchač, kde by som na nete našiel že sa za tu vložku neplatí? lebo to nikde nemôžem nájsť :/
buchač
05.11.14,06:55
Nenájdeš,nakoľko :

Pre schvaľovanie cenníkov nie je stanovený nijaký zákonný postup.
Rozsah a druh poplatkov lekárom odporúčajú stavovské a profesijné organizácie. Kraj má však kompetenciu dohliadať na to, či sa od poistenca nepožaduje úhrada nad rámec jeho spoluúčasti pri zdravotnej starostlivosti v zmysle zákona.
arizona
05.11.14,07:17
robrox...biela, keramicka vlozka sa povazuje za nadstandart pri zadnych zuboch, preto sa za nu doplaca u kazdeho lekara. A cena dost zavisi aj od velkosti "diery" v zube,tj. kolko materialu sa musi pouzit. Ak chces usetrit, tak si daj klasicku,amalgamovu. A tiez je asi pravidlom, ze zubari v BA maju vyssie cenniky,ako v inych mestach, s tym nenarobis nic. Jedine si najst lekara mimo BA.
korela
05.11.14,07:58
pre BXLmiami
Keby ju preplatila poisťovňa, tak v podstate nič. Ako vo Švajčiarsku, a tam, a tam ...
ninka24
05.11.14,08:03
k tej bielej plombe - mne moja zubna vzdy hovorila, ze biela nieje taka trvaca ako klasicka tmava amalgamova, preto mi ju nikdy nedava do zadnyh zubov. Sice to nieje take esteticke, ale vydrzi. Biele sa mi pocase opotrebujeju a vymiena mi ich a kazdy rok mi ich zalestuje, pretoze tmavnu. Niesom odbornik, ale nejak sa mi to nezda.....Asi skus ineho zubara.
korela
05.11.14,08:12
mimotemy
To sme dopadli. Ja som platila za vytrhnutie zuba cez 60 eur, nič komplikované. Ale poznám ho 20 r., je to stomatochirurg, raz mi sestrička povedala, ... už môžete zavrieť ústa, zub je vytrhnutý. Dr. dávno pri okne, zahanbila som sa. Jemu sa rada zverím aj za tie peniaze.
Ale minule som našla, čo ma nesmierne pobavilo, ako dopadli pacienti, alebo ako lekári idú podliezť konkurenciu?
http://www.doktormartin.sk/kontakty.html hneď na stránke majú, a to už pokladám za absolútny hnus, http://www.doktormartin.sk/cetelem.html
cetelem
http://www.doktormartin.sk/media/others/cetelem_wide.pngV Dr. Martin Dental Clinic Vám pomožeme vyriešiť nielen Váš problém ale aj jeho financovanie!Ponúkame Vám financovanie akéhokoľvek zákroku bez úrokov.Čo ktomu potrebujete?

Platný občiansky preukaz.
Trvalé zamestnanie, dôchodca, živnostník.


Kolko to trvá?Potrebné náležitosti vybavíme na našej recepcii v priebehu pár minút.Platíte niečo naviac?Financovanie je bez úrokov. Výšku úveru nepreplatíte.
Financovanie treba poistit vo výške 6,99% z mesačnej splátky (poistenie kryje PN, invalidita, smrť, strata zamestnania).
BXLmiami
05.11.14,08:48
tomuto nerozumiem-a tam a tam?
lujza.j
05.11.14,08:53
Moje decko Ba/ nepristahovalo sa/ jeden ukonceny krater do 150e
robrox_flash
05.11.14,09:07
ninka24

tak vraj ked je velka plocha tak sa dáva biela, pretoze amalgan by odpadol... najhorsie na tom je ze clovek ked sa do toho nerozumie tak vycaluje ...nema sa ako branit....v BA je tazko najst zubara - je tu vela sukromnych klinik, kt si uctuju tiez pálky...a niektorí zazmluvnení majú dost pacientov kedze novych neberu.
korela
05.11.14,09:07
že zrejme rôzne, nebudem chodiť po zahr. stránkach poisťovní rôznych štátov a robiť analýzy, ale viem, že iba v cz to majú menej komplikovanejšie a pacienti zubní na krankasu komplet ešte nedávno, ako teraz, neviem, či prišlo k zmene, možno áno, možno nie
.
pre robrox_flash
ty buď rád, že ti nedal amalgám, radšej priplať, ortuť do tela...
salamander6
05.11.14,09:31
ja mam sukromneho a tam si veru platim asi este aj za vzduch co tak dzcham ale co uy ked u nas ziaden dobry nie je okrem neho vrrr
lujza.j
05.11.14,11:24
Korela...nemci: aku chcete obycajnu alebo keramicku....obycajna je u nich biela....amalgan nedavaju....asi vedia preco...
buchač
05.11.14,11:38
POZNÁMKA :

Nie je jediný, ktorý ponúkajú na splátky ošetrenie.
No tí druhí majú aspoň iné ceny za to bežnejšie ošetrenie.
Tí iní ponúkajú ošetrenie pri náročnejších výkonoch, kde sa suma blíži k tej tisícke a vyššie.
------------------------------------------

Dr. Martin by skôr potreboval správne usmerniť, nech sa spamätá. Najlepšie by bola asi varianta bejzbolkou medzi zuby.
korela
05.11.14,12:09
vidíš, v jednom printe sa to rozoberalo, záchvaty a tak, jedno s druhým ...nazbiera sa
lujza.j
05.11.14,12:15
Biela v ramci daneho poistenia,kto ake ma....keramicka bola za doplatok 80e ...
korela
05.11.14,13:59
čo je pre nás akoby 20 eur cca? dobre mienim? to je zadarmo.
Anika61
05.11.14,18:26
Mozno budem trochu mimo temu,ale neda mi ,aby som to nenapisala...dnes som bola u zubara-strhol mi mostik,dve zlate korunky,vytrhol mi dva zuby,dal mi samozrejme lok.anest.-injekciu...idem platit,pytam sa kolko? ....8,60e...este tri krat som sa suslavo opytala....no a zubar od ktoreho som odisla-vytrhnutie 1 zub-20e+inj.10e---u neho by som platila 80e...tym chcem povedat nie je zubar-ako zubar...