Tina Titani
05.11.14,02:22
Ako sa vyjadri v zmluve (predaj pozemku) s ulozenim ceny do notarskej uschovy:
(a) ze kupujuci uz zlozil 2000 euro na ucet RK ako zalohu na kupnu cenu? notar nechce uviest tuto sumu s tym, ze v zmluve ziadna RK nema figurovat! a kupujuci nechce platit viac ako dohodnuta cena!
(b) na pozemku su zaklady z r. 1989 s nezrusenym stavebnym povolenim a novy vlastnik podla stavebneho zakona moze pokracovat v stavbe. Chcem sa vyhnut aby ma novy vlastnik nesudil kvoli zavadam v zakladoch alebo ich nepouzitiu vobec kvoli tomu ze 25 rokov bez akejkolvek ochrany tam stoja. Stavba zakladov bola pozastavena v r.1990 kvoli tomu, ze prenajata savebna firma ich neodoborne postavila, za co bola penalizova sudne.
Nemozem nikde najst ani zakonne ustanovenia ani dobru radu pre moje otazky. Tina
chandler
05.11.14,15:11
-do notarskej uschovy sa dava len suma ktora skutocne pride notarovi, ziadne poplatky RK tam nie su.
-ako ste sa dohodli ohladom tych zakladov? kupujuci ich tam chce a bude na nich stavat alebo ich ide dat prec?
Tina Titani
06.11.14,00:59
Dakujem milion x. Zaujemca zlozil zalohu na kupnu cenu a nie proviziu RK, tu platim ja, predavajuci. Toto je obvykla prax, ale notar nechce tuto zalohu v zmluve do zapisnice vyjadrit, pochopitelne kupujuci nechce platit o 2000 euro viac, ake je riesenie tu?

Kupujuci zvazuje dalej staviat na zakladoch z r. 1989, ktore prenajata firma neodborne stavala a preto stavba bola zastavena a firma mi zaplatila za skody spachane, ale zaklady neodstranila. Novy zaujemca chce pokracovat v stavbe na zaklade povolenia, ktore som dostala v r, 1989, podla stavebneho uradu je to pravne mozne. Avsak ja sa obavam, ze po podpisani zmluvy si kupujuci uvedomi, ze to nie je mozne a bude ma sudit a ziadat svoje peniaze spat. Ako sa pravne proti tomuto v zmluve pravne mozem vopred uspesne branit, potrebujem velmi dobru pravnu 100% formulaciu.
chandler
06.11.14,08:38
notar dostane na ucet naprikald 10tis eur, tak napise do uschovy sumu 10tis. eur. tam vobec nie je dolezite kolko kto a komu zaplatil predtym, ci to bola zaloha predavajucemu alebo RK.
podla mna ta len pletie, ze zalohu ma RK a uz si ju necha -tym padom kupujuci posle tebe (da notarovi) o 2tis menej. a ty uz RK nic platit nebudes.

tie zaklady su trocha horsie, mali by ste tam napisat nieco v tom zmysle, ze na pozemku sa nachadzaju zaklady domu, ktorych stav nie je znamy. - ale uplne presnu formulaciu vie dat len pravnik.