ronak
26.04.06,20:12
Som malý živnostík popri zamestnaní, v prenajatých priestoroch. doma máme pevnú linku a internet napísanú na manželku, potrebujem ale pevnú linku dat do nákladov. Je mi jasné že si musím zriadit pevnú linku na svoje meno, aké pecento možem z platby za telefon a internet ked je to doma dat do nákladov. a ešte ma zaújma na telekome mi ako živnostníkovi ponúkajú balíky služieb z názvom napr "busines clasic" nemám on vobec záujem,stačí mi kludne základný balík určeny pre domáceho užívatela-mohol by som si takuto službu bez problémov dat do nákladov a kolko-?
KEJKA
26.04.06,18:45
manželka je tiež živnostník?
alebo je to normálna domáca pevná linka?
...............
k tým nákladom len toľko, zoberieš si účty za obdobie pred začatím živnosti (3-12 mesiacov) vypočítaš si priemernú sumu.
A odkedy si živnostník, tak si z každého účtu sumu nad tento priemer uplatníš. Takto si to zapíš do smernice.
Alebo si spočítaš nové náklady, tiež urobíš priemernú spotrebu , porovnáš náklady pred a po začatí podnikanie, naviac náklady si uplatníš.
............................
Je to všetko na schopnosti obhájiť zvolený postup pri kontrole. Sú aj iné riešenia.
Ten jednoduchý balíče.. ked ti stačí zaplatiť menej, tak prečo nie, treba to takto obhajovať. Ale internet využíva celá rodina, ako to chceš rozkľúčovať, neviem Cena za internet sa na faktúre objaví asi osobitne. Podľa toho čo píšeš, internet využíva aj manželka.
ronak
26.04.06,18:54
manželka nepracuje a ani nepodniká, teen rozdiel v používaní a cene za telefon by nebol žiadny lebo už teraz intenzivne telefon používam aj na podbikanie a internet tiež aj teraz ked píšem.