luckaaal
05.11.14,08:11
Stala sa mi taka chyba, mame zamestnanca invalida ZP sa za neho ma odvadzat 5% a 2% ale v mojom softvere su dve kolonky kde treba napisat pokles schopnosti ale tej druhej som si bohuzial nevsimla takze sme odvadzali 10% a 4%. Su to 4 mesiace. Uzavierka mi zrusit nejde. Da sa to dat nejako do poriadku? :-(
kvjetecko
05.11.14,08:00
opravne vykazy do ZP, potom poziadat o vratenie poistného na zaklade podanych opravnych vykazov.
evuš
05.11.14,08:04
Vznikne TI však potom i rozdiel v odvode dane z príjmu zo závislej činnosti, takže treba urobiť ešte i dodatočné mesačné prehľady, vypočítať a doplatiť daň...+ vysporiadať to aj so zamestnancom...
luckaaal
05.11.14,08:13
Dobre v podstate to je takto, odvody sme zaplatili viac ako bolo treba, dan teraz neviem ako je. Co keby som tieto 4 mesiace nechala uz tak a teraz to urobila uz ako to ma byt? Pride na to ZP alebo Danovy urad? Ono ide o konatela firmy cize nie je to taky problem ako keby to bol obycajny zamestnanec.
kvjetecko
05.11.14,08:13
a k tomuto mam ja otazku: ked zamestnancovi ten preplatok "prezeniem" cez vyplatu, aby mu to zdanilo, musim este davat za tie uplnynule mesiace dodatocny danovy prehlad? podla mne nie, ved to bude zohladnene v tom mesiaci, ked mu to dam cez vyplatu.., ci?