Stefka555
05.11.14,09:15
Dobrý deň, môj syn má 1,5 mesiaca a s jeho otcom spolu dva týždne nežijeme v jednej domácnosti a syna nekojím. Zatiaľ nie sme rozvedeni. S novou partnerkou sa spoznal pred dvoma mesiacmi a chce s ňou žiť. On by si chcel vziať syna na celý deň, prosím Vás o info, či môžem upraviť styk tak, že by som mu ho dala iba na štyri hodiny a ak ho chce na dlhšie, tak iba za mojej prítomnosti. Ďakujem
lujza.j
05.11.14,08:20
A aky problem je ,aby ho mal cely den....
ivka70
05.11.14,08:27
Ty styk dietata s otcom neupravis, ty mozes len o upravu poziadat sud..
Dost casto pri takych malickych detoch po rozvode rodicov sud rozhoduje tak ako chces ty.
zlatica76
05.11.14,08:37
Ako hovorí Ivka, rozhodnúť musí súd ale do rozvodu asi veľa neporiešiš.

Trochu mimo témy (a berte to prosím trochu s nadhľadom):
Teraz napíšem niečo, čo sa ti bude zdať možno kruté, ale môže to pomôcť. Prečo dať dieťa otcovi na celý deň? (a ideálne aj na noc) Jednoducho, jeho si ulovila nejaká iná žena, a viac menej preto, lebo bola kľudnejšia ako ty, mala pochopenie (ja viem, ako dokážu tehotenské hormóny rozhádzať osobnosť).
Takže, ak mu dáš malého uvrieskanca na 24 hodín, aj tá najkľudnejšia osoba sa prejaví. A možno muž príde na to, že tá nová nie je o nič lepšia, ako tá stará :) A ty sa môžeš aspoň trochu vyspať. Treba sa skúsiť trochu odtrhnúť od malého. A ver, že skúška akéhokoľvek vzťahu (a najmä takého mladého - ako vravíš 2 mesiace) je výmena osratých plienok, vygrcané mliečko na drahú pohovku a pod... :) :) (ak teda o svojho budúceho bývaleho muža ešte aspoň trochu stojíš)
A možno muž príde na to, že ten malý človiečik stojí za to trochu bojovať o vzťah. Nepíšeš, ako dlho ste už spolu, ale predpokladám viac ako rok.

Ale záleží na tebe, ako sa k tomu postavíš - a sama vieš najlepšie, aký je otec tvojho dieťaťa. Nechaj aj muža zistiť, čo znamená spojenie materská "dovolenka". - a že to vôbec dovolenka nie je.
lujza.j
05.11.14,08:41
Ja by som o hentakeho uz nebojovala...koniec cau,ale to som ja:D...ale decko na cely den kludne je jeho bio...nech sa postara:)
Chobot
05.11.14,09:43
Nechápem takéto matky, ktoré z pomsty z rozchodu (či rozvodu) odmietajú bývalému partnerovi stýkať sa dieťaťom. Čo si myslíš, že so synom spraví počas tvojej neprítomnosti? Že ho zbije? Že ho unesie?

Je presne taký istý rodič, ako ty. S rovnakými právami (ale aj povinnosťami). Prečo by on nemal mať právo byť so synom toľko času, koľko chce? Lebo ty si si povedala? Lebo od teba odišiel? On neodišiel od syna. Ak chce byť so synom, je to jeho pozitívum, že má o neho záujem. Môžeš mu navrhnúť spôsob stretávania sa a dohodnúť harmonogram striedavej starostlivosti. Ak sa nedohodnete, budeš musieť dať návrh na súd, aby vám určil kto kedy a ako bude s dieťaťom.

Ani nevieš, ako ti to neskôr pomôže, ak bude mať k synovi dobrý vzťah. Bude ti ho brávať cez prázdniny, môže ho brávať zo škôlky a pod. Alebo chceš byť na všetko sama a potom nariekať, aké je to náročné sama vychovávať dieťa?
janas27
30.11.14,17:57
Ja by som také maličké dieťa vôbec otcovi nedala. Dieťa do 3 rokov by som od matky neodlučovala vôbec. Je to pre to dieťa stres. Rozhodnúť môže len súd. Keď v takejto dobe dokázal odísť od rodiny, je to poriadny .... . Držím ti palce pri výchove synčeka.
janas27
30.11.14,18:02
No asi mu veľmi na tom dieťatku nezáležalo, keď si v čase pôrodu našiel milenku a stresoval jeho matku, namiesto toho aby jej prejavoval viac náklonnosti. Tým ulblížil aj synovi, možno z nervozity stratila mamka mlieko.
alaya1
30.11.14,20:46
Mozes poziadat sud prostrednictvom UPSVaR - odbor socialnej kurately o to, aby upravil styk otca s dietatom podla toho, ako navrhujes, aj napr. za tvojej pritomnosti prihliadajuc na vek dietata,, avsak sud rozhodne, ci ti vyhovie.