raiseonce
05.11.14,09:39
Dobrý deň,
Keď v životopise mam medzeru 2 roky, môžem to nejako zamaskovať. napr.
predĺžil by som dátum. V roku 2006
som nastúpil do prace a koncil som v roku 2007. Potom 2 roky som bol nezamestnaný od 2007 do 2009. Síce od vtedy pracujem a vymenil som par pracovných miest ale vždy sa ma pýtali co som robil v tých rokoch. Keby som predĺžil dátum od 2006 do 2009mohli by to nejako zistiť?
bodliak
05.11.14,08:42
A čo boli tie dva roky ? Prepustený za dobré správanie ?
buchač
05.11.14,08:50
bodliak

Kúúúa, ale si zabil...;) :D :D :D
ivka70
05.11.14,08:52
Mohli by to nejako zistit, ak sa nemas za co hanbit, klamat sa neoplati.
Aspon mas o com hovorit na pohovore.
Ak jasne vysvetlis, co a preco si tie 2 roky robil, ziadny zamestnavatel s tym problem mat nebude.
taiko
05.11.14,09:14
V zivotopise v ziadnom pripade neklam. NIe je dobre zacinat vztah klamstvom. A vobec nejde o to ci Ti na to pridu, ale o Teba. Ako mozes byt k zamestnavatelovi loajalny, ked mu od zaciatku budes klamat?
Ja by som sa nehanbil priznat ani vykon trestu. Ved to mozu chapat, ako Tvoj dostatok sebavedomia a uprimnosti, ergo ako Tvoje obrovske plusy. Honesty is best policy.
fortunka
05.11.14,09:29
"Venoval som sa osobnemu rozvoju (a bol som dobrovolne nezamestnany ) " :P
Excise Duty
05.11.14,09:31
Mal by si sa dať na vrcholovú politiku, aj niektorí politici majú vo svojich životopisoch veľké medzery, ako keby sa narodili až po roku 1989. Odsúdruhovali sa a plynule v tichosti spanšteli, dnes si naplno otvárajú papule ako pred tým rokom 1989.
Dáša_
05.11.14,09:48
no veď napíš, že si zbieral životné skúsenosti :D
arizona
05.11.14,11:02
Ved to mozes povedat jednou vetou,tak vseobecne , ze v obdobi dvoch rokoch si bol nezamestnay a ze pocas toho obdobia si si obcas privyrabal viacerzmi kratkodobymi brigadami, ci pracami na dohodu.

Alebo ze si bol dva roky na navsteve u tety v Amerike .-)
kn-alka
05.11.14,11:06
V životopise predsa nemusíš uvádzať každý deň tvojho života. A keď sa potom zamestnávateľ opýta na medzeru, tak odpovieš.
bjuty smis
05.11.14,14:54
ak sa na to budú pýtať, povedz, že si pracoval " na čierno", bez zmluvy....
buchač
05.11.14,16:39
Skús sa opýtať, možno dostaneš odpoveď.

Dotyčný pán neuvádza v životopise dokonca tri roky...a za socíku bola nezamestnanosť dokonca trestná .

http://www.nrsr.sk/web/default.aspx?SectionId=46
bjuty smis
05.11.14,17:17
ak náš zdravotnícky guru pozabudol v oficiálnom životopise, rád ho opravím :

študijná kombinácia marxisticko-leninská filozofia, v kombinácii s marxisticko-leninskou estetikou
ivka70
05.11.14,17:47
Tak takúto blbosť snáď nebuďe niekde rozprávať :(
bjuty smis
06.11.14,05:52
???



čo je na tom blbosť?
možno by si mohla vážiť, čo za výrazy používaš...

ohodnotiť niekoho názor ako blbosť a nedať žiaden argument je teda fakt múdre a inteligentné...
ivka70
06.11.14,06:30
Blbost je "chvalit" sa niekde tym, ze porusujes alebo ze si porusoval 2 roky zakony.
korela
06.11.14,06:32
načo sa tu spomína socík, on sa nepýtal na tie roky
v podstate ak si neodpykával trest, tak sa nemusí nikomu spovedať čo robil. podstatné, že mal z čoho žiť, alebo ho niekto živil, alebo niekoho z rodiny opatroval, cestoval po svete, tých možností je dosť. ale ak to bolo niečo závažné, povedať pravdu. mohol dobre zarábať načierno ...
Terezia13
06.11.14,06:34
neodporúčam klamať, ak sa to zistí a zamestnávateľ tie roky započíta do praxe a časom sa zistí, že bola vyplácaná vyššia mzda, ktorá nepatrila zamestnancovi, v lepšom prípade budeš musieť mzdu vrátiť, ale môžeš prísť aj o miesto
ivka70
06.11.14,06:37
A inak - mas zvlastne sposoby - davat neuzitocne na prispevok autora kvoli tomu, ze si autor dovolil vyjadrit nazor - ktory sa ti nepaci - k tvojmu prispevku
To sa tu na porade nerobi .....
bjuty smis
06.11.14,06:43
chváliť sa ?? ty berieš pracovný pohovor- jeho problematickú časť ako chválenie sa ????
on sám s tým chce sám chváliť ????
pána beka....
v súčanosti - a najmä v tých rokoch- to bolo úplne bežné,že sa pracovalo bez zmluvy...sám som si tým prešiel a žiadny další zamestnávatel s tým nemal žiaden problém....horšie by bolo, keby sa dva roky len poflakoval...
ale ty máš určite svoj príklad z praxe, kde to zamestnancovi ublížilo....povieš nám ho ??
a tú trapnosť s hodnotením si nechaj pre deti v škôlke....
jslancik
06.11.14,07:19
takého neistého zamestnanca by som nechcel. Určite si nič nevymýšľaj, pri tvojom neistom prejave na to možný zamestnávateľ ľahko príde, že niečo tajíš. A je ďaleko väčší problém niečo tajiť a nepovedať, ako správnym spôsobom povedať.
Ak si fakt sedel, do životopisu by som to nedával na tvojom mieste, lebo by ťa ani na pohovor nepozvali (na milión percent). Keď ťa už pozvú a budú sa pýtať, môžeš povedať, kde si bol, ako si na tom teraz, dať kontakt na kurátora, a čo ja viem, čo taký prepustený (možno na podmienku) má. Ak si nesedel zrovna za spreneveru peňazí zamestnávateľa, a máš čo zamestnávateľovi ponúknuť, tak by nemal byť veľký problém.
Ak si robil hocičo iné, či nerobil, tak nemáš dovôd tajiť. Ak si aj robil tie roky načierno, tak zamestnávateľovi môžu byť tvoje brigády "ukradnuté". Treba to prezentovať, že si si nevedel nájsť stálu robotu, tak si pracoval aspoň krátkodobo, aby si si zarobil na najnutnejšie, a bla bla bla... Musíš to podať tak, ako to chce zamestnávateľ počuť. Klamať určite nie, to očividne nevieš.
bjuty smis
06.11.14,07:27
napr.:
- 2 roky som sa poflakoval
- 2 roky som hral automaty a živil sa drobnými krádežami
- nalepil som sa na jednu buchtu a tá ma 2 roky živila....


to ti píšem len na vysvetlenie, aby si sa nestrapňovala a nerevala tu za tú mínusku....
natan69
06.11.14,08:28
pomahal si zveladovat nas stat a dobrovolne si prispel k ´lepsim´ statistikam o nezamestnanosto :D :D
alaya1
06.11.14,08:55
ved napis pravdu, co si robil, ci nerobil.
misoft
06.11.14,14:53
A to je nejaká telesná vada, že si 2 roky bol bez práce? Veď i to sa stáva. To predsa nie je žiadna hanba, aby sa to tajilo....