sarko
05.11.14,09:40
Dobrý deň

chcel by som Vás poprosiť o radu,
som predajca a predávam príslušenstvo k mobilným telefónom.

Prišiel mi do reklamácie Obal na Iphone - (nerozbitný a vodotesný obal)
Zákazník reklamuje nevodotestnosť a rozbitie skla - je tam gorilla glass sklo.
Obal celý odratý ako keby ho tahal za autom a brúsil brúskou.

Moja otázka je ako sa mám brániť ako predajca ?

Môžem zamietnuť reklamáciu z dôvodu mechanického poškodenia?


Nemám problém niekomu vrátiť peniaze, keď je chybný výrobok, ale všetko má svoje hranice a aj nerozbitná vec sa dá vždy rozbiť.

Ďakujem
kopretinka
05.11.14,09:30
určite máš vo svojich reklamačných podmienkach uvedené,že reklamácia sa nevzťahuje na mechanické poškodenie zákazníkom.Potom nemáš čo riešiť.Veď na tom obale musí byť jasne viditeľné,že to nie je vada z výroby....
sarko
05.11.14,09:57
ano mám, ale zákazník argumentuje, že keď je to nerozbitný a vodotesný obal, nemôže sa mu rozbiť sklo a musí vodotesný za každých okolností. (aj keby vybuchla bomba :D )
kopretinka
05.11.14,10:08
kľudne mu to zamietni,vodotesný a nerozbitný je za normálnych podmienok,nie na fronte.Odkáž ho na obchodnú inšpekciu,že sa tam môže sťažovať.
fortunka
05.11.14,10:13
Poriadne si to skor ako to odmietnes zdokumentuj, odfot, napis riadne vyjadrenie - o tom ako bol poskodeny obal, atd. A potom si este dodatocne skontroluj ci navody/opisy tovaru uvadzaju vsetko co maju a prejdi si svoje reklamacne podmienky. Ak to da na SOI, tak ti toto budu kontrolovat. Ak to bude ok, tak to bude ok... ja by som mu to s kludnou dusom neuznala :)
arizona
05.11.14,10:34
ako dlho bol ten obal pouzivany?
sarko
05.11.14,10:39
ďakujem vám veľmi pekne za informácie a aj za pomoc, nebojte sa už si poradím :) Snažím sa byť iba férový a dávať si pozor na mazaných zákazníkov.

Pekný deň prajem
sarko
08.11.14,10:46
cca pol roka, ale stav vypovedá hrubému zaobchádzaniu
k-amen31
09.11.14,22:50
Podľa Zákona o ochrane spotrebiteľa § 18 ods. 6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.

Odborným posúdením je vyjadrenie súdneho znalca alebo stanovisko vydané autorizovanou, notifikovanou alebo akreditovanou osobou, alebo stanovisko osoby oprávnenej výrobcom na vykonávanie záručných opráv.