lotina
05.11.14,12:51
Dobrý deň, som SZČO, prenajímam priestory a v nájme je zahrnutá aj platba za elektriku. Faktúra za elektriku, ktorú dostávam je vyčíslená aj s DPH. Ja si ale DPH neuplatňujem. Patrí táto faktúra do KV? Ak áno mám do riadku 7 dať nulu? Ďakujem za každú radu.
martinez
05.11.14,12:16
..
lotina
05.11.14,12:36
No ďakujem, doteraz som to nedával do KV, mal by som podať dodatočné KV? Myslíte, že by bol problém, keby som to nechal tak a začal to dávať do KV odteraz?
lotina
05.11.14,12:48
Práve mi napísali z FS toto :V prípade, ak si platiteľ dane neuplatňuje odpočítanie dane, údaje z príslušnej faktúry nevchádzajú do časti B2 kontrolného výkazu. Takže neviem, či sa mám držať tejto rady, alebo nie.
Mishok
05.11.14,14:36
Ak si z faktúry neuplatňujete odpočet tak ju v KV neuvádzate

V B.2. príjemca plnenia neuvádza údaje z faktúr:
- o dodaní tovarov alebo služieb oslobodených od dane podľa § 28 až 42 zákona o DPH (napr. kúpa poľnohospodárskej pôdy od platiteľa dane , kúpa cenných papierov od platiteľa dane),
- o dodaní tovarov alebo služieb, pri ktorých neuplatňuje odpočítanie dane (napr. banka alebo zdravotná poisťovňa, ktorá prijme službu softvérového poradenstva od iného platiteľa dane, pri ktorej neuplatňuje odpočítanie dane , pretože nemá nárok na odpočítanie dane).

Poučenie:
http://www.podnikajte.sk/Data/881/UserFiles/tlaciva/dane/2013/2013-31-10-kv-dph-poucenie.pdf