Viťka
05.11.14,16:01
Dobrý deň prajem, chcela by som poprosiť o radu, ako postupovať pri zrážaní exekúcii zamestnancovi. Pred mesiacom mu prišla prvá exekúcia prednostná. Postupovala som - z čistého príjmu som odrátala nepostihnuteľnú časť a zo zvyšku som poslala exekútorovi 2/3. Pred týždňom však prišla zamestnancovi ďalšia prednostná a dve obyčajné exekúcie. Ako mám postupovať teraz? Mám mu zvyšnú tretinu stiahnuť pre tú druhú prednostnú pohľadávku a dvom ďalším len oznámiť písomne, že nemôžem zrážať, nakoľko má dve prednostné, či ? Ďakujem za každú radu.:)
J+K
05.11.14,15:16
Ak už sú zrazené 2/3 na prednostnú exekúciu, tak 1/3 zo mzdy už posielať na druhú prednostnú exekúciu nemôžete. Tá zostáva zamestnancovi, takže treba oznámiť, že EXE čaká v poradí a zrážať budete po uspokojení prvej prednostnej exekúcie.
Viťka
05.11.14,15:33
Ďakujem veľmi pekne za Vašu radu.
Katarína75
05.11.14,20:13
A ako postupovať keď prvá exekúcia je zrážaná z 1/3 a druhá, ktorá prišla neskôr, je prednostná na 2/3? Posunúť prednostnú exekúciu na prvé miesto, alebo im napísať, že sú druhý v poradí?
Andyke
05.11.14,20:33
Pokračuješ v zrážaní neprednostnej pohľadávky z 1. tretiny (lebo došla ako prvá)
Na prednostnú pošleš zrážku z druhej tretiny.
Katarína75
06.11.14,07:29
ďakujem