ivan262
05.11.14,15:22
Potrebujem vedieť, v akej výške si mám zaplatiť odvod do zdravotnej poisťovne za minulý mesiac (10/2014) ako živnostník, keď som mal uzavretú dohodu o vykonaní práce s prac. agentúrou od 16.10. do 31.10. a z tejto doby som reálne odpracoval 7 prac. dní.
Katy a R
05.11.14,14:41
predpokladám, že ťa prihlásili len na tie konkrétne dni. Vypočítaš si čiastku na 24 dní. Ak sa ti nechce počítať alikvotnu čiastku - mrkni do el. pobočky svojej poisťovne - už tam máš presný predpis. samozrejme, ak zamestnávateľ nemešká s prihlásením;)
veronikasad
05.11.14,14:45
Píše, že je SZČO - pri súbehu zamestnania a podnikania živnostník nemusí platiť odvody z minima (platí zo skutočného VZ). Katy, myslíš že to platí aj v prípade uzatvorenia dohody, najmä ak výkon práce nie je vykonávaný celý mesiac ?
Katy a R
05.11.14,14:54
ak má brigádu - ZP mu automaticky za tie dni zníži predpis. (ja mám v D - už 1-vého to vidím v EP - samozrejme, ak zamestnávateľ prihlásil- tuto ešte asi nebude). Už či sa to oplatí, alebo nie - ťažko povedať - on vie, že aký má príjem, že či mu hrozia nedoplatky. Ale ja zásadne neplatím nič navyše, kým nemusím ;) radšej doplatím, ak bude treba..
a on nemal asi predtým zamestnanie ...
veronikasad
05.11.14,14:59
Katy, nechcem ani ja nič platiť navyše. Len chcem vedieť či aj pri súbehu dohody a podnikania neplatí preddavky z minima, alebo sa to vzťahuje len na súbeh zamestnania (PZ) a podnikania.
Katy a R
05.11.14,15:05
ak predtým nemal žiadny PP - tak mu ZP predpísala bu´d z min VZ, alebo z vyššieho. a znížia len za tie dni (aspoň tak som to mala) . pri pravidelnej činnosti by si mohol dať so skutočného VZ preddavky.
znížia preddavky (podľa skutoč VZ) aj pri súbehu szčo a FO, za ktorú platí štát (ak je zmluva - nezvykne byť len na dni;))
veronikasad
05.11.14,15:15
dik
Katy a R
05.11.14,15:22
len som zabudla - treba mať na mysli - že sú to PREDDAVKY! (aby nebolo prekvapenie pri RZZP;))