pioter007
05.11.14,16:42
Ahojte, chcem si založiť bank. účet, (mám 24r./neštudujem) lenže chcel by som taký v ktorom by som mal služby ako platobnú kartu, internet banking, informácie o pohybe na účte formou SMS (stačilo by aj keby to bolo len pri vyšších čiadtkach -tá SMS)..
Čo mám skúsenosti tak SLSP má "účet mladý" za 2€ mes. v ktorm sú zahrnuté v cene aj dané služby ktoré som vyššie popisoval, lenže niekto mi hovoril že niečo také má v inej (neviem ktorej banke) - má tam tieto služby ale poplatok má 0, len že za tie sms platí zopár centov inak všetko zdarma tak neviem - nemáte skúsenosti? ktorú banku by ste mi odporúčili?

Dík ;)
arizona
05.11.14,15:49
google nasiel cenniky a porovnanie bank .-) ...mrk sem http://www.banky-na-slovensku.sk/ucet/porovnanie/

ak nepotrebujes chodit do banky osobne, pozri sem http://www.zuno.sk/pomoc/uzitocne-informacie/cennik/
pioter007
05.11.14,15:59
nepotrebujem chodiť do banky osobne ale podmienkou je internet banking a poplatky výhodnejšie ako v slov. sporitelni kde platím 2€/mes. lenže zuno má za 4,8 takže to pre mňa nie je moc ideálne ale teraz som pozeral tu: http://financie.etrend.sk/osobne-financie/bezne-ucty-pre-mladych-najdite-si-najvyhodnejsi-ucet.html
tak tam má Otp banka bez poplatku do 26 rokov, vyzerá to dobre, nemáte niekto skúsenosti?
agape
05.11.14,16:09
Najlepsia je mBank - vsetko zadarmo - urcite o tej ti niekto hovoril. Mam ju uz 4 roky. A teraz akcia, ak ti ju odporucim dostanes 17 €. Ozvi sa
arizona
05.11.14,17:03
dobre si cital? tam pisu ze 4,80 je vedenie uctu s exekuciou. Inak je otvorenie aj mesacne vedenie uctu zdarma
Chobot
05.11.14,20:34
ZUNO je bezplatné, ja tam mám účet a neplatím ani cent. Ešte aj platobnú kartu mám zdarma.
pioter007
05.11.14,20:51
dobre teda a tak keď idete peniaze vybrať do bankomatu inej banky (ZUNO asi ani nemá či?) ale to je jedno, chcel by som vedieť že keď by som išiel vybrať peniaze so ZuNO kartou do bankomatu napr. VUB banky tak platím koľko? 1€, 2€ alebo ako?
Chobot
06.11.14,07:23
Ak vyberáš z bankomatu Tatra banky, tak to máš za 1 €, z ostatných bánk to je 1,20 €.

Ak máš účet plus (ktorý je bezplatný, ak kartou za daný mesiac zaplatíš aspon 100 €), tak výbery z bankomatu Tatra banky nad 50 € máš zadarmo.

Ak chceš mať niečo zadarmo alebo za výhodnejších podmienok, musíš niečo poskytnúť aj banke - napr. platby kartou, nejaký minimálny zostatok, mzda na účet... Ako nečakaj, že ti nejaká banka dá niečo neobmedzene zadarmo.
buchač
06.11.14,07:31
Chobot

Ja osobne mám účet v banke,kde platím len za to vedenie účtu...konkrétne 4,50 €.
Všetky ostatné operácie nie sú spoplatňované a ani omedzované. Pri bezhotovostných platbách mám nejaké centy/eurá plus pripísané.
Dokonca môžem ísť aj do debetu (neviem, ako je to inde) do určitej sumy.
Chobot
06.11.14,07:45
Ale platíš 4,50 za vedenie účtu. Pioter chce mať všetko zadarmo.
Katy a R
06.11.14,08:11
však úplne jednoducho si vieš vyhľadať, ktorá banka má aké poplatky a za čo - a vieš si nájsť podľa svojich "potrieb" aj úplne bez poplatkov - zameraj sa internetové banky (podľa toho, čo si napísal) - dokonca aj kombinovať viaceré ...?
ja napr neplatím žiadne poplatky už niekoľko rokov (ani jeden cent už tu v spomenutej banke) - ale ani nevyužívam nejaké extra služby, len bežné oprerácie a platby kartou, prevody IB ...
natan69
06.11.14,08:25
áno M-bank za vedenie nic neberie ale za vyberanie z bankomatu nad limit si pekne zaplatis ja som od nich preto odisiel, neviem či je to aj teraz tak teraz mám slsp platim 2€ za účet a 0,50 za smsky
agape
06.11.14,08:31
buchac: "Ešte takú banku nevymysleli,aby mala všetko zadarmo. " Vymysleli mBank - vsetko je zadarmo
buchač
06.11.14,10:03
Tomu hovor, čo seno žerie !

Viď napríklad citácia z mBank:

Pri aktívnom využívaní platobnej karty Visa Classic k účtu mKonto môžete mať až 4 výbery z bankomatu v mesiaci zadarmo.
-----------------------------------------------
Ďalšie "ZADARMO" poplatky si preštuduj aj sám !!!
http://www.mbank.sk/individualni/ucty/mkonto/
------------------------------------------------

POZNÁMKA :

Ešte veľa halušiek budeš musieť spapať, aby si sa naučilto, čo som ja zabudol.

Na pomoc si vezmi aj týc svojich kámošov...axeca a či ercola...
Ale to je v podstate jedno, aj tak ste 3IN1...;)
Katy a R
06.11.14,10:15
jurko - priveľa študuješ - vyskúšaj .... neviem ako tebe (asik máš veľa peňazí;)) - ale mne ozaj netreba viac výberov z bankomatu - väčšinou stačí aj 1 ;) ... a sú aj iné ...
agape
06.11.14,10:24
Na nakupy pouzivam kartu, takze nepotrebujem vyberat hotovost. Za mesiac miniem viac ako su limity na vyber z bankomatu zadarmo - cize si v pohode vyberiem na vreckove, halusky a seno pre TEBA
buchač
06.11.14,10:31
Katuli

Mne je na totál jedno,že kto, kde, ako a či koľko urve tu alebo tam. Tu nejde o študovanie, ale o princíp. To je zavádzanie a ja zvyknem najprv preštudovať a potom byť za informovaného.
Ja mám svoju banku a som spokojný.
-------------------------------------------
Ale ja takéto drísty nemám rád :

agape
Najlepsia je mBank - vsetko zadarmo - urcite o tej ti niekto hovoril. Mam ju uz 4 roky. A teraz akcia, ak ti ju odporucim dostanes 17 €. Ozvi sa
----------------------------------------------
Veď ide v podstate o skrytý biznis. Ponúka 17 €, ale koľko on zarobí, to je už iná káva.
----------------------------------------------

Ešte dobre, že niekto nespomenie tú Poštovú banku, že tá je naj-naj...Len vtedy by som nadával.
-----------------------------------------------
Katy a R
06.11.14,10:39
ak si so svojou bankou spokojný - tak ju doporuč (lebo je výhodná, ak vyberáš 20x z bankomatu) .. ale ešte nemusíš znevažovať návrhy iných - zadávateľ orientačne napísal o aké služby má záujem a každý potrebuje niečo iné. Môže mať zadarmo účet vo viacerých bankách (a píšem z vlastnej skúsenosti).
no a k tomu skrytému biznisu - všetky info sú dostupné na stránke banky ;) (akcia)
buchač
06.11.14,10:45
Katy

Ja v takýchto skutočnostiach vravím zásadne všeobecne.
---------------------------------------------------
...a Pioter toho až tak veľa nedal...tých infošiek.
---------------------------------------------------
Toho agapa neriešim...nemá význam...;)
agape
06.11.14,11:35
..a len co ma vyznam - tie tvoje zasadne vseobecne dristy ?
agape
06.11.14,18:20
buchac: "platím len za to vedenie účtu...konkrétne 4,50 €." - zrejme necitas otazku, len si trepes svoje - pioter chce najnizsi poplatok a nulovy poplatok v mBank je nizsi ako 4,50 € v "tvojej " banke
buchač
06.11.14,18:23
buchač
06.11.14,18:25
Požiadam Ťa agave....

Prihlás sa ešte pod tým svojim tretím nickom ;) ...a zadrb mi ešte jedno neužitočné...:D :D :D
agape
06.11.14,18:26
natan69: ako pekne zaplatis v mBank ? Ved v SLSP zaplatis ovela viac
agape
06.11.14,18:33
"POZIADAJ" o vysetrenie u psychiatra
ludmila4
07.11.14,07:34
suhlasím s Arizonou, Zuno účet zdarma - osobná skúsenosť
buchač
07.11.14,08:13
Snáď vedenie účtu zdarma a nie účet samotný....či ??? ;)
tom_i
07.11.14,08:45
neviem či môžem pridať, aby to nebola reklama, ale klikaj a hľadaj http://www.financnahitparada.sk/
agape
07.11.14,10:29
Pioter sa pyta: " lenže niekto mi hovoril že niečo také má v inej (neviem ktorej banke) - má tam tieto služby ale poplatok má 0, len že za tie sms platí zopár centov inak všetko zdarma " - tak daj mu odpoved a netaraj svoje dristy
buchač
07.11.14,11:21
No konečne mi pribudlo ajtretie "neužitočné"..

Fujtajbl, už som sa obával že tretí dilino niekde v kúte onanuje a zabudol sa na mne odbaviť...:D :D :D
Ferdosondo
07.11.14,11:28
t
misoft
07.11.14,11:37
Pravdu povediac - vypočíta sprostosti. Zadal som - vyšla suma nad 40€. Pozrel som do výpisu - okrem poplatku za vedenie účtu tam bola suma 0,5€ za vklad na vlastný účet. Ostatné je už v poplatku za vedenie účtu.
Verdikt: stránka o ničom.... zavádzajúca, nepresné informácie...
korela
08.11.14,00:37
Ja nie som síce mladá, ale mám účet v Mbank, platobnú kartu, je to internetová banka, chodia mi tam iba sumy zo zárobkov, používam ju iba na platby v obchodoch, platby v eshopoch, a pod., chodia mi mesačné výpisy. Nepotrebujem SMS notifikácie, pohyb si pozriem na ich stránke. Počet výberov zdarma v mesiaci z bankomatu sa odvíja od výšky sumy na účte. Všetko je úplne zdarma, obe deti sú v Mbank, jedno zrušilo po rokoch VUB. Som u nich asi 5 rokov.
misoft
08.11.14,09:13
Buchy - norma splnená.....:D
agape
09.11.14,14:18
Norma odraza uroven komentarov
buchač
20.12.14,11:25
Banka jak oči ... ;)
Nepoužívaš kartu, tak Ťa ešte aj za to zmáknu ...

http://peniaze.pravda.sk/ucty-a-karty/clanok/340027-klienti-mbank-budu-musiet-platit-za-kartu-ak-ju-nepouzivaju/
misoft
20.12.14,13:08
...a to ako niektorí sa chválili, že akú fajn banku majú. Prišiel na psa mráz.....
misoft
20.12.14,13:10
Aktualizácia - po novom sa už ani nezobrazí - je tam veľké hnedé .......
Katy a R
20.12.14,13:18
fšak keď nepoužívajú - jedným kliknutím zablokujú a nič neplatia aj ďalej;) - keˇbudú chcieť - odblokujú
(a okrem toho, limit na bezplatné je 20 eur)