AdrianaA
06.11.14,08:07
Zaplatili sme za právne služby advokátovy cca 200,-EUR s dph a vystavil nám len príjmový pokladničný doklad. Na doklade je len jeho meno a adresa a náš názov, adresa , ičo. Faktúru nám odmietol vystaviť, lebo on nemusí mať ERP a tento doklad je podľa neho správny. Ja by som ho nemala dať do B3, ale do B2, ale nemá IČ DPH dodávateľa, tak kam s ním alebo trvať na faktúre ?
marjankaj
06.11.14,08:24
A vaše IČDPH tam nie je? A poradové číslo faktúry? Čo uvedieš do KV?
Ukáž mu §72. a §74 ods.3
AdrianaA
06.11.14,08:36
Nie je tam ani naše IČ DPH, poradové číslo dokladu
marjankaj
06.11.14,08:47
Tak nech vystaví riadnu faktúru. Inak nemáš nárok na odpočítanie DPH.
To že zatiaľ nemusí mať ERP, neznamená, že bude ignorovať zákon o DPH.
AdrianaA
06.11.14,08:52
Ale aj keď nemusí mať ERP, tak pri sume nad 100,- EUR musí vystavovať riadnu faktúru a nemal by vydávať len príjmové doklady aj keby obsahovali IČ DPH.
marjankaj
06.11.14,08:54
Faktúrou je každý doklad, ktorý obsahuje údaje podľa §74.
Ty si ešte nečítala zákon o DPH???????
AdrianaA
06.11.14,09:17
Čítala, len stále som to považovala za zjednodušený daň.doklad. Ale v podstate, keď tam chýbajú aj ďalšie náležitosti ( por.č.), tak ho nemožno považovať ani za zjednodušený podľa 74ods.3a. Som sa domotala aj s tou sumou do 100,- EUR. Takže faktúru alebo doklad vystaviť riadne.
marjankaj
06.11.14,09:44
Ani keby tam mal všetky náležitosti, tak to zjednodušená faktúra nebude.
AdrianaA
06.11.14,09:49
nie, nebude, lebo je nad 100. som to písala, že som sa domotala.