bea
06.11.14,10:00
Nepoužívam SW Olymp, ale moja klientka si robí mzdy sama a používa tento SW. Teraz prvý krát zamestnala dohodára na dohodu o vykonaní práce a potrebuje urobiť prevodný príkaz do Sociálnej poisťovne k výkazu poistného a príspevkov (VPP) . Tvrdí, že jej to nejde a nevedia je poradiť ani v KROS-e..... Prosím, ak niekto tušíte o čo môže ísť, poraďte. Ja si myslím, že by nebol žiaden problém, keby nepoužila prevodný príkaz vytvorený SW, ale ručne vypísaný v banke. Ale či je to ozaj tak, to nemôžem vedieť.
veronikasad
06.11.14,09:03
Čo jej neide, nech napíše postup ako generáciu príkazu robí a či má v nastavenia - Organizácia - bankové účty - správne zadané údaje do SP. V ktorej banke má účet ? Robím príkazy do bánk - bez problému.
bea
06.11.14,09:08
Ona mi bude volať, tak sa jej presnejšie opýtam ako je to. Zatiaľ viem len, že má VÚB. Mesačný výkaz - teda prevodný príkaz k nemu jej ide bez problémov. Vraj teraz jej žiada číslo účtu VPP. Treba niekde zadať samostatne číslo do SP? Je to predsa to isté číslo účtu.
veronikasad
06.11.14,09:12
Ano, práve v tých bankových účtoch nech si rozklikne druh a tam nájde sociálne poistenie. Treba tam komplet vyplniť tabulku (číslo účtu, VS, KS - ten zadávam v tvare mmrrrr) a až potom nanovo pustiť generovanie príkazu na úhradu. Bez vyplnených údajov jej príkaz nevytvorí.
bea
06.11.14,09:16
Ďakujem. Toto jej poviem, keď sa mi ozve.
Keď ide o VPP, tak ŠS by mal byť v tvare MM99RRR. To KS nemal byť práve ŠS?
veronikasad
06.11.14,09:20
Ano, máš pravdu. KS je 3118
bea
06.11.14,09:44
Ďakujem za pomoc :)
bea
06.11.14,12:09
Tak je to v poriadku, moja klientka nevedela, že si musí ešte raz zadať soc.poist.... Ešte raz ďakujem za pomoc :)
katka s.
13.11.14,08:27
V menu Organizácia - Bankové účty treba zvlášť zadať číslo účtu pre VPP. číslo je síce rovnaké ale je rozdiel v špec. symbole. Je potrebné to mať zadané. Ale v krose na toto vedia odpovedať.