Martin Špes
06.11.14,10:12
Zdravím,

Chcel by som vyskúšať slúchadlá pred ich kúpou. Ponúka takúto možnosť s veľkým výberom nejaký obchod v Bratislave? Poznám NAY a Tesco, ale tam majú také lacné šušťačky, ja hľadám skôr medzi high-end technikou a mám zábrany pred objednavaním z eshopov a potom to vracciať.

Hlavne mi ide o veľký výber s možnosť vyskúšania. A nemyslím to tak, že teraz začnem rozbaľovať v predajni každé jedno balenie, aby som vyskúšal tie pravé. Ja hľadám predajňu, kde to už natívne majú pripravené na skúšanie s veľkým výberom.
luja5
06.11.14,10:19
Zákon dáva právo spotrebiteľovi vyskúšať kupovanú vec vtedy, ak to "povaha veci pripúšťa". Dobré by bolo informovať sa v konkrétnej predajni, kde majú také slúchadlá, aké chceš kúpiť, lebo neviem, či slúchadlá kompletne ako vec majú príslušnú "povahu". Možno napíše niekto, kto to vie posúdiť, alebo má konkrétne skúsenosti.

Občiansky zákonník
§ 616
Predávaná vec musí mať požadovanú, prípadne právnymi predpismi ustanovenú akosť, množstvo, mieru alebo hmotnosť a musí byť bez vád, najmä musí zodpovedať záväzným technickým normám. Pri potravinách musí byť vyznačený dátum spotreby alebo dátum minimálnej trvanlivosti. Ak to povaha veci pripúšťa, má kupujúci právo, aby sa vec pred ním prekontrolovala alebo aby sa mu jej činnosť predviedla.

Obdobne je to ustanovené aj v zákone č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa.

Môžeš si tiež na stránke blog.sme vyhľadať "v celom archíve" blogy z roka 2010 o reklamácii elektroniky s výstižným názvom "Príručka správneho spotrebiteľa – reklamácia elektroniky" I.-III. časť. Hneď v I. časti sa dočítaš aj o tom, ako je to s vyskúšaním elektroniky z pohľadu zamestnanca reklamačného oddelenia.
misoft
06.11.14,14:42
"Je možné vyskúšať slúchadlá pred ich kúpou? "
JE!
A v niektorých prípadoch ti je predávajúci i POVINNÝ danú vec ukázať a predviesť.
ivka70
06.11.14,14:45
Podla toho, co myslis vyskusanim.
Z hygienickych dovodov sluchadla, ktore sa strkaju do usi, skusat v obchode tak, ze si ich zastrcis do usi, nemozes. Mozes ich skusit bez toho ,co ale asi nema velky vyznam. Ine sluchadla skusat mozes.
Prave preto je objednanie z netu vyhodnejsie, kedze ich mozes bez udania dovodu vratit.
misoft
06.11.14,14:48
...píše high-end - takže predpokladám - štupláky to nebudú.... A pokiaľ to sú štupláky, tie sú zabalené (teda bez otvárania) a lacné. Nefunguje - vyšmariť.
ivka70
06.11.14,14:50
Tiez si myslim.
A zasa je par velkych predajcov, ktori maju aj tie stuplaky na skusanie, jeden nepredajny vzorkovy kus.
luja5
06.11.14,16:12
Ťažko povedať, je to možno vec názoru. Mne sa napríklad štupláky za cca 100 € a aj viac nezdajú byť práve najlacnejšie, aby som ich v prípade nefungovania vyšmarila... ;)
misoft
07.11.14,10:55
Ja by som zase štupláky za 100€ nekupoval....
luja5
07.11.14,11:36
Mala som tým na mysli skôr iné - či je možné štupláky za takú cenu vyskúšať. Sú ľudia, ktorí aj štupláky chcú mať high a majú.
misoft
07.11.14,11:40
Potom ich problém....:D
Martin Špes
19.11.14,06:30
vďaka, trošku som upresnil otázku. v podstate ste ma iba uistili, čo som si už dávno myslel. Vďaka.
dracik1
21.11.14,02:19
Ja skusam absolutne vsetko. Ak ked sa to fakt neda, citam vsetky mozne recenzie,z viacerych zdrojov aj krajin. Obavam sa vsak, ze aj nenarazis na predajnu s vystavenymi kusmi (a ano, to budu len tie drahsie) tak ti ich asi nikto nevyreze z plastu na vyskusanie. Ale co mozes urobit je spolahnut sa na oblubene znacky a parametre najdes aj nie v internetovom obchode, tak urcite na strankach vyrobcu.
Martin Špes
21.11.14,07:05
Snazim sa to robit presne podobnym stylom, ako to popisujes. Spolieham sa na recenzie a niekedy ma az zamrzi, ze ich je neuprosne malo :(. No prave to sa mi vcera potvrdilo. Siel som do obchodu vyskusat sluchadla s dobrou recenziou. Moja hudba, nijaka speci len alternativny rock, sa na tom vobec nedala pocuvat. A stali 200 eur, renomovana znacka, no proste sa nechcem nechat zmiazt recenziou a tiez viackrat objednavat z eshopov.
dracik1
21.11.14,15:59
Veru niektore sluchatka su robene fakt asi na sucasnu nepocuvatelnu muziku :-) Na com chces pocuvat? Citlive vyladenie ekvalizera urobi vela aj na sluchatkach za €20-€40.
Martin Špes
22.11.14,10:51
hlavne telefon (android) a notebook cez spotify. Na notebooku som si doinstaloval do spotify equalizer a na android som nejake nasiel, su platene, ale nie vela. ale skvely napad, moc som sa nad tym ani nezamyslal, hladal som okamzite prirodzeny pre mna pocuvatelny zvuk, ale mas pravdu, da sa to aj vyladit. vdaka.