anithocka
06.11.14,13:26
Dobrý deň poraďáci,

prosím o radu...platca DPH SK kúpil osobný automobil od platcu DPH HU aké DPH tam mám zadať? dobre si myslím, že to pôjde do samozdanenia?? ďakujem za rady Účtovníctvo robím v programe MRP
Žabinka
06.11.14,12:32
áno, samozdanenie.. do prijatej fa dáš tzp DPH 49, do položiek fa DPH 20% po odkliknutí sa ťa spýta, či zaúčtovať dopočítanú DPH..
anithocka
06.11.14,12:40
ďakujem veľmi pekne za extrémne rýchlu radu :) pekný dník žabinka
anithocka
12.11.14,10:16
ahojte, chcem sa opýtať nahodila som si faktúru z HU zadala kurzy a keď som si pozrela zoznam DPH dokladov tak mi tam základ ťahá len do príjmov do výdavkov nie ale na obe strany mi ťahá samotnú sumu DPH je to tak ok?
Žabinka
12.11.14,10:27
ja to mám ako na obrázku..
anithocka
12.11.14,11:51
a mohla by som Ťa poprosiť o postup ako si to tam nahadzovala? ja to ani zdaleka nemám tak...
dala som si novú faktúru zadala údaje typ DPH 49 ako si mi radila a klikla na zahraničná mena a zadala kurz ktorý bol deň pred vystavením faktúry ale nedalo mi to tak do výstupnej zostavy ako to máš Ty
Žabinka
12.11.14,12:00
a mohla by som Ťa poprosiť o postup ako si to tam nahadzovala? ja to ani zdaleka nemám tak...
dala som si novú faktúru zadala údaje typ DPH 49 ako si mi radila a klikla na zahraničná mena a zadala kurz ktorý bol deň pred vystavením faktúry ale nedalo mi to tak do výstupnej zostavy ako to máš Ty
a dala si do položiek faktúry aj DPH 20%?
Žabinka
12.11.14,12:16
mala som nahodený kurz dolára, skúsila som to, a mám to vo výstupe dobre..
anithocka
12.11.14,12:33
áno dala som aj 20% aj typ DPH 49 a sumu som zadávala vo forintoch
anithocka
12.11.14,12:35
pozerám že teraz je to už asi ok, čo povieš?
Žabinka
12.11.14,12:36
áno dala som aj 20% aj typ DPH 49 a sumu som zadávala vo forintoch
nevieš priložiť obrázok pomocou PrintScreen??
anithocka
12.11.14,12:44
neviem :( nie som až taký počítačový talent
Žabinka
12.11.14,12:50
neviem :( nie som až taký počítačový talent
skús si pozrieť toto, je to jednoduché.. keď som to ja zvládla..;)

http://www.porada.sk/t224230-ako-mam-ulozit-to-co-mam-na-monitore.html
Žabinka
12.11.14,12:55
pozerám že teraz je to už asi ok, čo povieš?
ok
anithocka
13.11.14,12:53
už som nebola pri PC tak je to ok alebo mám skúsiť podľa návodu čo si mi dala?
Žabinka
13.11.14,13:00
už som nebola pri PC tak je to ok alebo mám skúsiť podľa návodu čo si mi dala?
ten dokument čo si priložila je ok..:)
anithocka
13.11.14,20:32
ďakujem krásne za pomoc a hlavne trpezlivosť :) veľmi so to vážim :)
anithocka
14.11.14,05:09
júúúj prepáč že zase otravujem len si chcem overiť ak zadám samozdanenie (kód 49) nemal by sa mi objaviť v DPHčku v riadku 9 a 10?
anithocka
14.11.14,07:15
no a práve som zistila že mi to nedáva ani do hlavnej knihy ak si dám 343 :(
Žabinka
14.11.14,09:09
Takže ešte raz... Zadáš údaje do fa, typ DPH 49, v položkách 20% DPH.. Pozri si na obrázkoch, čo som priložila.. Klini na Čiastky, otvorí sa ti také okno?? Klikneš na OK, program sa spýta : Zaradiť do účtovného denníka-klineš Áno.. A hneď sa spýta: Zaúčtovať dopočítanú DPH-klikneš Áno.. Dostaneš sa do účtovného denníka, a zaúčtuješ na príslušné účty.. Pozri si obrázky.. A ešte si sa pýtala či to má byť v r. 09 a 10.. Nie, nadobudnutie podľa §11, §11a -samozdanenie s 20%DPH je v r. 07 a 08
anithocka
14.11.14,09:38
a nemám tie sumy DPH vidieť aj v účtovnom denníku na 343? v Tvojom prípade 20??
anithocka
14.11.14,09:39
aha vidím že tam je viac obrázkov takže tú DPH si mám zaúčtovať ešte na účty 343/343 cez analytiku ale tak to dostanem aj do účtovného denníka na stanu MD aj na D dobre tomu chápem?
Žabinka
14.11.14,09:40
aha vidím že tam je viac obrázkov takže tú DPH si mám zaúčtovať ešte na účty 343/343 cez analytiku ale tak to dostanem na stanu MD aj na D dobre tomu chápem?
áno.. urob si analytiku na samozdanenie.. ja mám 343/001..
anithocka
14.11.14,10:43
lebo keď som išla presne podľa Tvojho postupu tak mňa sa nepýta na to doúčtovanie DPHčky a pritom všetko mám ako Ty

takže na oboch stranách v zápise bude účet 343
Žabinka
14.11.14,10:51
lebo keď som išla presne podľa Tvojho postupu tak mňa sa nepýta na to doúčtovanie DPHčky a pritom všetko mám ako Ty

takže na oboch stranách v zápise bude účet 343
pýtala som sa ťa, aké mrp máš.. klikni na Pomoc - hore na lište- a potom O programe..
taiko
14.11.14,12:19
mimotemy
zeny ja vas obdivujem. To co mate za tazku pracu? Ja by om z toho zdivel a to som uz ine HW a SW implementoval a konfiguroval. :). vsetka ucta, Asi budem musiet mojej uctovnicke sadzby zvysit, ked bude nieco podobne pre mna robit. :D
anithocka
14.11.14,13:56
sorry zabudla som odpísať mám win multilicenciu tú istú čo Ty len nemám sieťovú
anithocka
14.11.14,13:58
mimotemy
zeny ja vas obdivujem. To co mate za tazku pracu? Ja by om z toho zdivel a to som uz ine HW a SW implementoval a konfiguroval. :). vsetka ucta, Asi budem musiet mojej uctovnicke sadzby zvysit, ked bude nieco podobne pre mna robit. :D


no to by ste mali pretože práca účtovníčky nie je adekvátne ohodnotená a ešte keď vznikajú takéto situcáie, ktoré už mali byť dávno vyriešené tak je to o to horšie :( škoda, že ani niektorí ľudia nevedia pochopiť že účtovníctvo je o papieroch a nie o tom čo si kto zmyslí :(
taiko
14.11.14,14:19
mimotemy
zeny ja vas obdivujem. To co mate za tazku pracu? Ja by om z toho zdivel a to som uz ine HW a SW implementoval a konfiguroval. :). vsetka ucta, Asi budem musiet mojej uctovnicke sadzby zvysit, ked bude nieco podobne pre mna robit. :D


no to by ste mali pretože práca účtovníčky nie je adekvátne ohodnotená a ešte keď vznikajú takéto situcáie, ktoré už mali byť dávno vyriešené tak je to o to horšie :( škoda, že ani niektorí ľudia nevedia pochopiť že účtovníctvo je o papieroch a nie o tom čo si kto zmyslí :(
hohooooo, drzte Vase kone. Ja som len prejavil obdiv a uznanie, na mna netreba Vasu zlost a frustraciu vypustat :), ja som ten dobry :D
Žabinka
14.11.14,14:53
sorry zabudla som odpísať mám win multilicenciu tú istú čo Ty len nemám sieťovú
no preto som sa pýtala, že sa program nepýta na doúčtovanie DPH.. to predsa nemôže súvisieť so sieťou.. tak je to pre mňa záhada.. možno niečo v nastaveniach treba zmeniť..
Žabinka
14.11.14,15:14
sorry zabudla som odpísať mám win multilicenciu tú istú čo Ty len nemám sieťovú
no preto som sa pýtala, že sa program nepýta na doúčtovanie DPH.. to predsa nemôže súvisieť so sieťou.. tak je to pre mňa záhada.. možno niečo v nastaveniach treba zmeniť..
už som na to asi prišla.. skontroluj si nastavenia účtovného denníka..
anithocka
15.11.14,12:58
tak tak toto som mala nedoúčtovať...opravila som si to na položiť otázku a idem vyskúsať čo to spraví
anithocka
15.11.14,12:59
mimotemy
zeny ja vas obdivujem. To co mate za tazku pracu? Ja by om z toho zdivel a to som uz ine HW a SW implementoval a konfiguroval. :). vsetka ucta, Asi budem musiet mojej uctovnicke sadzby zvysit, ked bude nieco podobne pre mna robit. :D


no to by ste mali pretože práca účtovníčky nie je adekvátne ohodnotená a ešte keď vznikajú takéto situcáie, ktoré už mali byť dávno vyriešené tak je to o to horšie :( škoda, že ani niektorí ľudia nevedia pochopiť že účtovníctvo je o papieroch a nie o tom čo si kto zmyslí :(
hohooooo, drzte Vase kone. Ja som len prejavil obdiv a uznanie, na mna netreba Vasu zlost a frustraciu vypustat :), ja som ten dobry :D


ospravedlňujem sa ja som sa nechcela na Vás vyzúriť, pardón :) len ohodnoťte prácu účtovníčky tak ako sa patrí :)