maryann
27.04.06,06:26
Milý poraďáci,
chcela by som sa spýtať akým spôsobom sa prepláca návšteva lekára, prípadne doprovod s členom rodiny. Samozrejme, keď je to ospravedlnené.
Ďakujem.
fipina
27.04.06,04:38
Milý poraďáci,
chcela by som sa spýtať akým spôsobom sa prepláca návšteva lekára, prípadne doprovod s členom rodiny. Samozrejme, keď je to ospravedlnené.
Ďakujem.
Klasicky, priemernou mzdou podľa ktorej počítaš aj dovolenku. Nie je v tom rozdiel. Len pozor na nevyhnutný čas ošetrenia, prípadne vyšetrenia (či bol z-nec celý deň, alebo len časť dňa)
VERONIKA6
27.04.06,04:47
Chcela by som počuť pár názorov na " nevyhnutný čas" na ošetrenie. Naši pracovníci si veľakrát dopíšu na priepustku "celý deň", alebo nemajú napísané nič iba dátum a nadriadení pracovníci /majster, stavbyvedúci/ im do smenovky napíšu ako paragraf celý deň. Je napríklad objednaný k zubárovi a na potvrdenú priepustku si dopíše "celý deň". Pokiaľ som objednaná k zubárovi, tak vždy na určitú hodinu, čiže nie celý deň.
fipina
27.04.06,04:55
Aj ja to mám dosť komplikované. Ale keďže majú len 7 dní, je to na nich. Ak sa mi niečo nepozdáva, zvyknem volať lekárovi. Nie vždy je nadšený, no mal by písať odchod z-ca z ordinácie.
monikago
27.04.06,05:52
súhlaísm aj ja, ze lekar ma pisat odchod z ordinacie a tak isto treba sledovat cas, ktory na to zamestnanec vyuzil, lebo tych 56 hodin je dost malo na rok, no ale co uz.
poviem vam, ze mi to v praci mame dost jendoduche, medzi nami zamestnancami a zamestnavatelom plati ticha dohoda, ze ked niekto potrebuje vyhladat lekara, tak ide bez toho, aby si musel davat orazat priepustky, ale za to, ked sef potrebuje, tak zostavame dlhsie v praci, vsetkym tato forma kompenzacie vyhovuje a sme spokojni, hlavne ja ako mzdarka, ze nemusim kontrolvat casy a zapisovat ich a tak,
takze ak ste mala firmicka, tak skuste sa takto dohodnut aj vy s vasim sefom.
ja viem,ze to nie je podla pravidiel, ale ked mame takeho super sefa, tak preco to menit
katkaj
27.04.06,06:01
súhlaísm aj ja, ze lekar ma pisat odchod z ordinacie a tak isto treba sledovat cas, ktory na to zamestnanec vyuzil, lebo tych 56 hodin je dost malo na rok, no ale co uz.
poviem vam, ze mi to v praci mame dost jendoduche, medzi nami zamestnancami a zamestnavatelom plati ticha dohoda, ze ked niekto potrebuje vyhladat lekara, tak ide bez toho, aby si musel davat orazat priepustky, ale za to, ked sef potrebuje, tak zostavame dlhsie v praci, vsetkym tato forma kompenzacie vyhovuje a sme spokojni, hlavne ja ako mzdarka, ze nemusim kontrolvat casy a zapisovat ich a tak,
takze ak ste mala firmicka, tak skuste sa takto dohodnut aj vy s vasim sefom.
ja viem,ze to nie je podla pravidiel, ale ked mame takeho super sefa, tak preco to menit

U nas to tiež takto nejako funguje :rolleyes: ale obavam sa,že vo väčších firmách sa to nedá. A naozaj záleží aj od prístupu šéfa ale aj zamestnancov. Pretože všetko sa dá zneužiť a bohužial sa nájde veľa zamestnancov-špekulantov
monikago
27.04.06,06:20
U nas to tiež takto nejako funguje :rolleyes: ale obavam sa,že vo väčších firmách sa to nedá. A naozaj záleží aj od prístupu šéfa ale aj zamestnancov. Pretože všetko sa dá zneužiť a bohužial sa nájde veľa zamestnancov-špekulantov


plne suhlasim, nastastie my sme tu len 6-ti, takze sme taka mala rodinka a medzi nami vladne dôvera a to si myslim, ze je t najdôležitejšie, potom aj človek chodi rad do prace, ked vie, ze sa moze spolahnut na svojich kolegov
VERONIKA6
27.04.06,06:33
Medzi THP to aj u nás tak funguje, ale jedná sa mi o robotníkov na stavbe. Prinesie si aj 3 dni paragrafu po sebe od toho istého lekára. Cez zimu keď nie je robota tak chodia do práce a keď začne sezóna a roboty je kopa, začnú paragrafovať a pritom sme už aj zistili, že u lekára ktorý mu potvrdil paragram, robil menovaný na dome.
monikago
27.04.06,06:46
Medzi THP to aj u nás tak funguje, ale jedná sa mi o robotníkov na stavbe. Prinesie si aj 3 dni paragrafu po sebe od toho istého lekára. Cez zimu keď nie je robota tak chodia do práce a keď začne sezóna a roboty je kopa, začnú paragrafovať a pritom sme už aj zistili, že u lekára ktorý mu potvrdil paragram, robil menovaný na dome.

ked si nedaju povedat, tak co s nimi, ved ked robite robotnikom dochadzku a maju vymeskanych tych 7 dni z roka, tak im normalne berte dovolenku alebo neplatene volno, ale kedze pri neplatenom volne to musite odhlasovat a prihlasovat na SP, tak to skuste riesit cez dovolenku. ved hadam vam nebudu "skakat po hlave".
marmal
27.04.06,06:50
Nas je do 150 vo firme, ked niekto donesie papier od lekara, tak maximalne tych 7 dni v roku, potom uz len dovolenka. Inac to asi nejde. Narok na to ma kazdy a ked nie je praca, tiez to takto vyuzivaju.

Marta
;) ;) ;)
katkaj
27.04.06,06:56
Asi tu naozaj platí,že niekedy nie je dobré ustúpiť a prižmúriť oči. Pretože zamestnanec si to vysvetlí po svojom a zneužije to. Treba im naozaj dať len tých sedem dní a oni si rozmyslia či pojdu do práce alebo si budú zbytočne čerpať dovolenku len preto,že sa im nechce robiť. A môže sa im to vrátiť,že keď budú tú dovolenku potrebovať skutočne tak už žiadna nebude :-)