adka1606
06.11.14,19:10
Vie mi niekto poradiť?
Potrebujem zapisať zmenu v Obchodnom registri pre spoločnosť s.r.o.- zmena trvalého bydliska konateľa a spoločníka
Som majiteľkou firmy - spoločník, manžel je konateľ
Napísala som rozhodnutie jediného spoločníka o zmene trvalého pobytu konateľa a spoločníka.
Taktiež som upravila Zakladateľskú listinu so zmenou trvalého bydliska.
Som povinná predložiť ešte nejaké doklady ?
Budem podavať elektronicky.
Musí byť Zakladateľská listina overená notárom?
ďakujem za odpoveď
M K
10.11.14,22:44
Ahoj,

ja by som k navrhu prilozil:
1. cestne vyhlasenie spolocnika o zmene jeho bydliska s pravostou podpisu osvedcenou notarom,
2. rovnake cestne vyhlasenie aj v pripade konatela,
3. rozhodnutie jedineho spolocnika o zmene zakladatelskej listiny (zmena prislusnych ustanoveni zakladatelskej listiny, ktore obsahuju informaciu o bydlisku);
- spolocnik moze rozhodnut o zmene zakladatelskej listiny, nie priamo o zmene bydliska konatela.
4. aktualizovane znenie zakladatelskej listiny (v tomto pripade nemusi byt podpis konatela notarsky overeny) - tento dokument nie je nevyhnutny na zapis zmeny, kazdopadne ho je potrebne ulozit aj do zbierky listin. Nikedy (ak pri elektronickom podani) register ulozi prilsusne dokumenty priamo aj do zbierky listin. To si treba bud odsledovat ci je dokument ulozeny registrom aj do zbierky. Ak nie je, je potrebne ulozit dokument (elektronicky ci listinne) aj do zbierky.