Berber
07.11.14,11:15
Poradte prosim, podpisala som zmluvu o optimalizacii energii mailom, ale do dnesneho dna mi nebola dorucena s ich podpisom, ani mailom, ani postou - je to uz vyse mesiaca, medzitym samozrejme prisli lepsie ponuky a rada by som z tej 1. vycuvala
Mária27
07.11.14,19:48
Oni majú asi v ruke zmluvu a zrejme nemajú záujem ju zrušiť, ale ju podpíšu. Ty to sama nezmeníš, pokúsiť sa však môžeš, možno mu to neprišlo. Ak mu však tvoj súhlas došiel, nadobudlo tvoje prijatie jeho návrhu účinnosť a uzavreli ste zmluvu.
Pozri občiansky zákonník, napr.:

§ 43c
(1) Včasné vyhlásenie urobené osobou, ktorej bol návrh určený, alebo iné jej včasné konanie, z ktorého možno vyvodiť jej súhlas, je prijatím návrhu.
(2) Včasné prijatie návrhu nadobúda účinnosť okamihom, keď vyjadrenie súhlasu s obsahom návrhu dôjde navrhovateľovi. Prijatie možno odvolať, ak odvolanie dôjde navrhovateľovi najneskôr súčasne s prijatím.

§ 44
(1) Zmluva je uzavretá okamihom, keď prijatie návrhu na uzavretie zmluvy nadobúda účinnosť. Mlčanie alebo nečinnosť samy o sebe neznamenajú prijatie návrhu.

§ 40
(2) Písomne uzavretá dohoda sa môže zmeniť alebo zrušiť iba písomne.
Berber
08.11.14,07:08
Jasne, ja som skor myslela, ci nahodou platnost zmluvy nastane az podpisom oboch stran, a ci nie je lehota na dorucenie od nich, kedze presiel mesiac ...