saman10
27.04.06,07:50
Zakladám firmu (s.r.o.) no chybaju mi financie moze mi niekto pomoct kde by sa dal ziskat nejaky uver a podobne?
mam 25rokov a nemam cim rucit cize uz tu vznika problem:(
existuje nejaky fond alebo nieco podobne?
ak niekto o niecom vie prosiiim pomozte mi DAKUJEM!!!
ivet.b
27.04.06,06:06
Pokial viem, tak na uradoch prace poskytuju pozicky pre zacinajucich podnikatelov. Treba sa tam pytat na konkretne podmienky.
saman10
27.04.06,06:14
problem je v tom ze ja som zivnostnik a prakticky s UPSVaR nemam nic. ale aj tak dakujem.
Viera123
27.04.06,06:16
problem je v tom ze ja som zivnostnik a prakticky s UPSVaR nemam nic. ale aj tak dakujem.
No tak to problém veru je. Nenávratné príspevky dávajú myslím len dlhodobo nezamestnaným. Najlepšie by bolo asi si nájsť tichého spoločníka... alebo poprosiť rodičov, aby si mohol ručiť ich domom, či bytom. :confused:
aladin
02.05.06,16:54
pokial nemas seriozny plan , ani nepomyslaj na uver.... len sa zbytocne zadlzis.. ak existujemoznost zisat prispevky na invalidov {zamestnat ix} az vyse cca 200 tisic na 1 prac. miesto. ale ponahlaj sa , peniaze z eurofondov uz nepotecu k ponikatelom dlho...
saman10
03.05.06,05:07
Dakujem aj Tebe, ale ja som nemal na mysli eurofondy lebo uz sa skoro vsetko vycerpalo.no a plan mam vypracovany a aj podrobne +grafy a podrobny tok financii. Prave dnes idem do banky SZRB-slovenska zarucna a rozvojova banka. tu poskytuju tzv. UVER PODNIKANIE MLADYCH a to je to presne co potrebujem:) takze vstkym Vam dakujem a drzte mi palce. pekny den prajem
Deamonds
09.05.06,13:13
ako si dopadol v tej banke? ja mam tiež super podnik. napad ale nemam peniaze a zistovala som v tejto banke podmienky tak pokial viem tak musiš už aspon rok fungovat nie? A možno mam len zle infomacie tak sa tešim na tvoju odpoved ak bude kladna tak idem do toho. pekný den zatial
saman10
09.05.06,19:32
Ahoj. no bol som v banke aj so spločníkom a mame napisat nas podnikatelsky zamer a do dvoch tyzdnov nam dokazu schvalit uver. mozno ich presvedcilo viac kladnych veci ako aj ze zakladne imanie nasej firmy, ktore je, 1 000 000,-
cize kazdy vkladame 500 000,-. no ale aj tak este nemame vyhrate..
ale ved dam ti vediet ako sme dopadli v buduci tyzden tam ideme.. zatial ahoj pekny vecer.
Barbara43
15.05.06,04:47
Možno si už za vodou, ale nepokúšal si sa získať prostriedky z grantových schém? ...mám info, že podnikatelia budú od r.2007 už v tejto oblasti obmedzení. Treba vyskúšať aj túto parketu. Je to zdĺhavá a náročná cesta, ak je dobrý zámer, verím že bude aj ocenená.
saman10
16.05.06,05:54
Hm.. zaujimave a a co to obnasa?
do akej vysky sa da ziskat nejaky prispevok?
kam sa musim obratit?
no a za vodou este nie sme..
vdaka ahoj.
fizzy
16.05.06,05:59
Ahoj, neviem ci ti to pomoze ale aj RPIC dava celkom slusne pozicky (uvery) pre zacinajucich podnikatelov. I ked tam je rucenie do vysky poskytnuteho uveru (bez uroku), moznost odlozit splatky o 12 mes. neskor, je to pre zacinajucich podnikatelov. Pred asi rokom tam mali slusny urok, co sa oplati.
Drzim palce s firmou ;)
Naďa Majková
17.05.06,18:08
Ministerstvo prace SVaR ma na svojej stranke vypisane projekty na roky 2006-2017,mozno aj Ministerstvo miestneho rozvoja (ci ako sa presne vola). existuje aj projekt Minerva (ktory zalozil minister Miklos),
Narodna agentura pre rozvoj maleho a stredneho podnikania, SARIO -
maju na starosti rozvoj podnikania na Slovensku.
Na internete urcite nieco najdete.
Zalezi hodne na tom, v akom regione podnikate.
6847
19.05.06,06:19
Ak ešte náhodou stále nemáš tie zdroje, kontaktuj Regionálne poradenské a informačné centrum (RPIC) vo svojom regione. Úvery (invest. aj prevadzkove) poskytujú max do 1 mil. Sk a aj začínajúcim.