bmarek
07.11.14,18:27
Dobrý deň prajem všetkým. Rád by som sa informoval, čo obnáša tvorba e-shopu. Mám výborného dodávateľa tovaru, ktorý sídli v meste kde bývam. Sú ochotný aj baliť moje objednávky.
Chcem to spraviť takým systémom, že keď mi príde objednávka, tak prídem ku dodávateľovi, vyzdvihnem si objednávku a odošlem ju konečnému spotrebiteľovi.

- rád by som vedel ktorú spoločnosť by som mal využiť čo sa týka dodania tovaru konečnému spotrebiteľovi (cena, rýchlosť dodania...)

- rád by som vedel či na vedenie eshopu potrebujem živnosť a čo sa viac oplatí či živnosť alebo SRO

- ďalej by som sa rád informoval ohľadom DPH. Niektoré eshopy majú na stránke uvedené že niesu platiči DPH. Pokiaľ by som nebol ani ja platič DPH čo to obnáša aké negatíva?

Vopred Vám ďakujem za odpovede a prajem pekný deň :))
avalik
07.11.14,17:33
pouzi hore vyhladavac, pripadne klikni na rubriky zobrazene nad tvojou otazkou, alebo si vsimni aj vlavo sa zobrazuju podobne temy - tvoje otazky su tu uz zodpovedane, ak ani potom nebudes mat jasno pytaj sa na konkretne veci samostatne

plus si dole na stranke prestuduj etiketu porady
matus-x1
08.11.14,10:51
Čo to obnáša? :)
- založenie živnosti alebo firmy = náklady na účtovníčku
- tvorba alebo prenájom eshopu
- náklady na marketing (robil si si prieskum trhu?)
- registrácia na ochranu osobných údajov
- spĺňať všetky zákonné náležitosti e-shopu
- registrácia a odvody do recyklačného fondu
- logistika (pošta, kuriér)
- atd...

Ak si nevieš zistiť či je pre teba alebo nie je výhodné byť platcom DPH, tak ti odporúčam trošku poštudovať, pretože toto je úplný základ.
Dáša_
25.11.14,15:06
nie je ani tak podstatné, či dodávatelia sú platitelia DPH ako je skôr dôležité, či odberatelia sú platitelia DPH