Aljoska
27.04.06,07:57
Ahojte,
želam pekny den a zaroven sa obraciam s prosbou o pomoc. Vie mi niekto poradit ohladom evidencie žiadosti o prijatie do zamestnania?Konkrétne chcem vediet 1.ako dlho je mozne držať žiadosti
2.ci musim zivotopisy vraciat, alebo je mozne si ich ponechat s vyciernenim osobných udajov ako su datum narodenia a pod....?
3. kedy je nutné ich skartovanie?
Za odpoved DAKUJEM.:o
dana9
27.04.06,06:20
Ahojte,
želam pekny den a zaroven sa obraciam s prosbou o pomoc. Vie mi niekto poradit ohladom evidencie žiadosti o prijatie do zamestnania?Konkrétne chcem vediet 1.ako dlho je mozne držať žiadosti
2.ci musim zivotopisy vraciat, alebo je mozne si ich ponechat s vyciernenim osobných udajov ako su datum narodenia a pod....?
3. kedy je nutné ich skartovanie?
Za odpoved DAKUJEM.:o

Podľa môjho názoru, pokiaľ prílohou žiadosti nie je súhlas dotknutej osoby (teda žiadateľa;) ) so spracovaním os. údajov, tak je treba ich zlikvidovat hneď po skončení výberového konania. Takze skartovat hned po výberovom konaní a nedržať v evidencii

Zákon o ochrane os. údajov ustanvouje povinnosti len vo vzťahu k "naozaj" osobným údajom, takže ak by ste tieto vyčiernili, tak by ste ich teoreticky mohli mať v evidencii.

Podľa mňa je ale najlepšie, aby uchádzači už v žiadosti uvádzali súhlas so spracovaním takýcto údajov
dana:) :)
katkaj
27.04.06,06:33
Ale myslím,že pokiaľ by ste mali v bezpečnostnom projekte zahrnuté že máte nejaký informačný systém na evidenciu uchádzačov alebo máte nejakú databázu tak môžete "skladovať" životopisy. Ale musí to byť ošetrené v tom projekte,že za akých podmienok
marmal
27.04.06,07:00
Ak prijdu na vyberove konanie, je dobre dat im podpisat, ze si ich udaje mozete viest v evidencii uchadzacov v zmysle Zakona o ochrane ... napr. 1 rok.

Marta
;) ;) ;)
Aljoska
27.04.06,12:03
Dakujem za odpovede.Ale co ak len tak prichádzaju žiadosti po cely rok a my ani nemame vyberove konanie a mozno raz budeme niekoho potrebovat?