Dano11
08.11.14,07:35
7.mája som v Orange požiadal o ukončenie zmluvy o dodávke internet na doma pretože som ešte v ten istý deň podpísal zmluvu s iným dodávateľom internetu.S orange som si myslel že už nemám nič spoločné a zrazu mi po 4 mesiacoch prišla faktúra na 8 € že som využíval denný internet. Asi po troch mesiacoch som vyhodil do zberu elektra aj modem s kartou na tento internet a tak sa mohlo stať že ho niekdo našiel a vyskúšal.Ako to že vôbec išiel keď som ukončil zmluvu.No po mojej bojovnej návšteve klientského centra v Orange som zistil že so mnou neukončili zmluvu ale dali ma do nejakého nulového režimu a nechali funkčný aj internet.Myslím si že ma vedome podviedli ako mám proti takýmto praktikám teraz postupovaťpretože mi prišla daľšia faktúra a to na 160 €.Robia si čo chcú?
Ešte dodám že s krikom v Orange mi už po mojej návšteve ukončili zmluvu a zrušili aktivovanú kartu. Ďakujem za radu
alaya1
08.11.14,06:51
Poradim len to, ze treba citat vsetko, co podpisujes. Ak si podpisal dodatok, ze ides do toho "nulteho" rezimu, nic sa s tym neda robit, jedine pre svoje uspokojenie napis reklamaciu a zasli na ich reklamacne oddelenie.
lujza.j
08.11.14,07:09
sú to mrchy šália a sú vlezlé...už som volný zákazník...júj ako ich to jeduje...ked ponúkajú všetko možné a ja "nechcem od vás nič":D
alaya1
08.11.14,07:21
mam to podobne s UPC- telkou, prisli dokonca osobne v nedelu !!!.
misoft
08.11.14,08:53
Podobne ako kočky! Telka - núkali hento a toto - zamietol som a som bez viazanosti. Telefón - jedine faktúry cez e-mail - bez viazanosti. Internet - po prvej viazanosti som voľný (a to som už v štádiu, že i keď má uplatniť FUP po 10GB za 24 hod. - neuplatní - stalo sa, že som za 24 hod. stiahol okolo 30GB dát plnou rýchlosťou). Mám pokoj.
luja5
08.11.14,09:58
Podľa môjho názoru záleží od zmluvných podmienok. Nenapísal si, či boli zo strany Orange porušené.
Neviem, ako je to v Orange. Osobne som sa však nestretla s tým, aby v deň, keď požiadam o ukončenie zmluvy z dôvodu bez zavinenia na strane dodávateľa služieb, došlo aj k ukončeniu zmluvy. Výpovedné lehoty môžu byť rôzne dlhé a naviazané na rôzne skutočnosti (na posledný deň daného mesiaca, alebo až nasledujúceho mesiaca, na uplynutie súčasného zúčtovacieho obdobia, alebo až nasledujúceho ...).
Btw. – nechcem, aby to vyznelo, že sa zastávam konania spoločnosti Orange, mám na nich svoj názor - mala som s nimi iný problém, hoci nie som a ani nikdy som nebola ich klientka. Mala som však s faktúrami po zrušení zmluvy problém s iným dodávateľom obdobných služieb, u ktorého poskytnutie služieb končilo posledným dňom mesiaca, v ktorom som oznámila zrušenie zmluvy. Na svojom oznámení som však mala potvrdené prevzatie (dátum, podpis, pečiatka...). Síce potom ešte došla dvakrát faktúra už za zrušené obdobie, ale bez úspechu pre spoločnosť, keďže som mala doklad potvrdený z ich strany (zdôvodňovali to vlastnými informačnými problémami). Ak by to malo byť naviazané aj na deaktiváciu niečoho, čo s tým súvisí, museli by mi to výslovne potvrdiť na môj výtlačok o zrušení zmluvy.
Btw.2 - mám iného dodávateľa služieb. Raz už dosť dávno som tiež platila nelogicky zbytočne pri zmene služby, aj keď nie veľkú sumu, ale mali to v zmluvných podmienkach, moja chyba, že som si ich neprečítala celé. Také spoločnosti asi počítajú s tým, že ľudia nevenujú zmluvným podmienkam pozornosť od začiatku do konca. Odvtedy si dávam pozor a nemením-neukončujem zmluvy na poslednú chvíľu.
Dano11
08.11.14,10:16
Ďakujem za odpoveď.V ten deň som si zabudol okuliare na čítanie.Moja chyba.Súhlasím ,budem si musieť v tejto republike odkontrolovať aj svoje parte.
nunenko
08.11.14,11:57
Či robia podvody? To sa celkom nedá povedať, voviesť do omylu, či zaviesť zákazníka je im vlastné.
Skôr by som ich nazval zlodejmi, mám na to viacero dôvodov. Od prepadnutého kreditu až po klamanie spotrebiteľa.
Teraz sa vyjadrím, čo si myslím o tom dennom internete. Pred dvoma rokmi ponúkali k internetu na doma (DSL) modem a kreditný internet s 5GB dát ako bonus.
Čo boli dva produkty, dve zmluvy.
Je možné, že časom ponúkali bonus aj modem s internetom na deň, tak isto na dve zmluvy.
Zrušil si internet na doma DSL, ale na mobilný internet na deň si zabudol.Podˇôa mňa ťa nikto v tomto prípade neoklamal, len ty si sa sám oklamall.