didma
08.11.14,20:33
Zakúpene ojazdené auto v hodnote cca 600eur, ktoré chceme využívať na firemné účely, je lepšie zakúpiť priamo na sro a zapísať ho do hnuteľného majetku, alebo na fyzickú súkromnú osobu nepodnikateľa a potom si ho od neho prenajímať? Čo je výhoda pri takto zakúpenom aute?
zlatica76
09.11.14,15:51
Pri kúpe auta za 600 eur nevidím žiadnu výhodu - musí to byť stará šunka, ktorá má ktoviečo za sebou a bude len pýtať peniaze na opravy.

V tomto prípade by som preferovala kúpu na sro - môžeš si pri kúpe odpočítať DPH, a DPH si môžeš odpočítať aj pri opravách.

Neviem, či FO nepodnikateľ môže dlhodobo prenajímať auto bez založenej živnosti - tam mi to trochu smrdí :) A okrem toho, FO bude hradiť z vlastného opravy - t.j. FO bude musieť dobre vypočítať cenu nájmu, aby sa mu vlastne vrátili len náklady.
didma
09.11.14,17:15
Nepýtal som sa na názor, v akom stave je auto - cena je v tejto otázka irelevantná. A sro nie je platcom DPH, takže neviem ako by si ho odpísala, FO, ktorá kúpi auto je konateľ=spoločník danej sro. Zadal som otázku a čakal seriozne odpovede nie debaty pri pive. Ďakujem...
zlatica76
10.11.14,05:49
nepísal si nič o DPH... tak som predpokladala, že ste platca DPH. Čo čakáš, keď nedáš všetky podmienky? Ja ani nikto iný nemá vešteckú guľu.

A okrem toho, krčmové reči, ako to ty nazvýaš, je len prvá veta. Ostatné beriem ako môj názor na tvoj problém. Dobre, druhá veta pre teba môže byť pre teba irelevantná, ale ide tam aj o opravy.

A teraz z teba vylezie, že auto chce vlastne predať tá FO? Buď sa naučíš dávať poriadne otázky, alebo nečakaj, že ti tu niekto niečo rozumné odpovie.

Môj názor je - lepšie je kúpiť auto ako sro. Ale možno, MOŽNO sa niekto ešte ozve a povie ti, že lepšie je kúpiť auto ako FO. Podľa čoho sa potom zariadiš?
didma
10.11.14,08:25
Ok, ďakujem.