pitopit
08.11.14,20:59
Dobrý deň.Mám v obývačke plynový kotol na vykurovanie aj komín na odvod spalín.
Spalovacia komora nieje hermeticky uzavretá,čiže kyslík je nasávaný z okolia a spaliny sú odvádzané stúpaním tepla.
Chcem sa spýtať aké detektory potrebujem do miestnosti.Zakúpil som merač plynu a CO.Je potrebný aj detektor CO2?
Ak som to dobre pochopil CO vzniká pri zlom spalovaní plynu a CO2 vzniká pri normálnom spalovaní.
V prípade že by spaliny unikaly do miestnosti potrebujem aj ten CO2 hlásič,alebo to zachití aj ten na CO?Ďakujem za odpoveď.
sosak
09.11.14,17:30
Kysličník uhoľnatý ( CO ) je ľahší ako vzduch a elektronický snímač - detektor na zachytenie úniku, alebo výskytu sa montuje na strop miestnosti. Kysličník uhličitý ( CO2 ) je ťažší ako vzduch a elektronický snímač - detektor na varovanie nebezpečných koncentrácii sa montuje pri podlahe kontrolovanej miestnosti.
Takže z dôvodu rozdielnej hmotnosti CO a CO2 a montáže detektorov, nemôže jeden detektor zastupovať funkciu druhého.
vlado 33
09.11.14,17:52
Každý moderný kotol má snímač odťahu splodín. Kotol vypne po dosiahnutí kritických hodnôt.
pitopit
09.11.14,18:25
No tento kotol ma uz okolo 15 rokov.Myslis ze ma tie snimace?
pitopit
09.11.14,18:31
Detektori na CO2 som ani nenasiel.Co som nasiel na nete,bolo pisane ze na CO2 a v popise,ze oxid uholnaty takze aj oni v tom maju zmätok.
sosak
09.11.14,18:43
pankratz
09.11.14,19:23
Minimálny ťah spalín zvykne merať revízny technik pri revízii, aj kominár. Aj my máme kotol závesný, 20 kW, vývod do steny a nie je tam podmienka inštalovania detektora CO. Ale je určená lehota na revíziu raz za 12 mesiacov. CO2 je bežná časť výstupu z odvodu spalín ale je potrebný určený ťah komína, aby sa mohlo ovzdušie vymieňať.