eqtrino
09.11.14,11:28
Dobry den,
uz dlhsiu dobu som poberatelom davky v hmotnej nudzi a prispevku na byvanie. Asi pred rokom som bol evidovany na UP ako uchadzac o zamestnanie, ale ked som zistil, ze zdravotne poistenie bude za mna stat platit aj bez toho tak som sa dobrovolne odhlasil bez udania dovodu.
Teraz mi vsak po roku prislo predvolanie z oddelenia davok v HN aby som sa opatovne zaradil do evidencie + musel som spisat cestne prehlasenie.
Zatial som sa ale nezaevidoval. Presiel som si zakon o DvHN a povinnost byt v evidencii UoZ je nutna len ak by som poberal aktivacny prispevok, co nepoberam.
Pracovnicka spominala nieco o kazdomesacnom vypisovani cestneho prehlasenia - to je prijatelnesie ako rozne zbytocne seminare a papieriky pre UP.
Inak odpracovavam si 32 hodin VPP v obci (poctivo).

Este ich pojdem konfrontovat, ale chcel by som sa opytat ci mi mozu odobrat davky ak sa odmietnem zaradit do evidencie UoZ?
Dakujem za odpovede.
Katy a R
09.11.14,10:54
chcú - aby si si prácou zvýšil príjem - ak teda nemáš obmedzenia vymenované v zákone..
zrejme uplatňujú toto :
(1) Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti podľa tohto zákona nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom3) a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

.. no a ak im budeš dokazovať, že sa snažíš zvýšiť príjem - mali by ti dávku nechať. (napíš potom, aké prehlásenie chcú? a či si sa musel evidovať..)

Ale! - naozaj ti to stačí?(určite to nie je veľa) - a nezabudni, že dávku platia ostatní daňoví poplatníci .. fakt nemáš iný príjem;:confused:
taiko
09.11.14,12:01
preco sa nechces zaevidovat? Preco by mal stat za teba platit, ked nevidi od teba snahu sa z nepriaznivej situacie dostat?
erik555
09.11.14,13:05
Ja ti len pripomeniem, ze nielen davky sa vyplacaju zo statneho rozpoctu, do ktoreho prispievaju danovi poplatnici!!! Dufam, ze aj vtedy si na to stazujes :)
Anika61
09.11.14,14:29
No lebo zjavne nema zaujem o pracu,len o davku...
erik555
10.11.14,08:30
...napr. ja mam skor zaujem o peniaze, ako o pracu :D Inak: pracu ti daju vsade....len nesmies pytat za nu peniaze :D