Majko09
09.11.14,12:04
Ahojte.
keďže sa mi nejako neporadilo dohľadať info cez google, skúšam takto.

Na mojom VP sa v harmonizovaných kódoch spoločenstva nachádza údaj 01.06, čo znamená, že som nositeľ okuliarov alebo kontaktných šošoviek, počas šoférovania.
No čo v prípade, ak som absolvoval laserovú operáciu očí na odstránenie dioptrií a okuliare už teda nie sú potrebné u mňa?
Musím si dať vydať nový VP alebo mám nosiť pri sebe správu o absolvovaní operácie na korekciu zraku?

Má s tým niekto skúsenosti?

ďakujem
fortunka
09.11.14,11:57
Pri policajnej kontrole ti vybrali kontaktne sosovky a skontrolovali ci ich mas? Vela ludi nema ani tie okuliare aj keby ich mali mat... ja musím nosiť okuliare a nosím šošovky vždy.. nik sa nad tým ešte nepozastqavil, prečo nemám okuliare na nose a nikomu som nikdy nevysvetlovala ze ved mam sosovky :/
Keď už tak by som zobrala potvrdenie od lekára o tom, že chyba zraku bola odstránená a teda nie sú nutné okuliare a išla zmeniť vodičák... ja by som si to obehla, radšej ako vysvetľovať.. aj keď, nikdy som sa s takýmto dačim nestretla..
ivka70
09.11.14,17:45
Kedze údaj vo vodičáku uz nie je platný, mal by si ho podľa zákona vymeniť. Nosiť pri sebe správu nestačí. V pripade agilného príslušníka pri kontrole je to na pokutu.
Potrebuješ potvrdenie od lekára, ze okuliare viac nepotrebuješ a starý VP.