zuzanakalafusova
27.04.06,08:29
Ahojte poraďáci!!!
Mám menší problém s jedným zamestnancom, ktorý prechádza z firmy A (tu pracoval 4 roky), do novej firmy B, ktoré sú vlastne medzi sebou prepojené. Zamestnanec má vo firme A starú dovolenku - 22 dní a výmer novej 8 dní, ale nechce ju preplatiť, s tým, že on si ju chce vyčerpať v priebehu roka. Nemám predstavu ako to vlastne urobiť, spísať prevzatie práv a povinností medzi zamestnávateľmi, s tým, že firma B preberá jeho nevyčerpanú dovolenku ??? Skúsite mi poradiť, prosím :eek:
zuzanakalafusova
27.04.06,08:36
NIKTO MI NEVIE PORADIŤ ???
dana9
27.04.06,08:45
Ahojte poraďáci!!!
Mám menší problém s jedným zamestnancom, ktorý prechádza z firmy A (tu pracoval 4 roky), do novej firmy B, ktoré sú vlastne medzi sebou prepojené. Zamestnanec má vo firme A starú dovolenku - 22 dní a výmer novej 8 dní, ale nechce ju preplatiť, s tým, že on si ju chce vyčerpať v priebehu roka. Nemám predstavu ako to vlastne urobiť, spísať prevzatie práv a povinností medzi zamestnávateľmi, s tým, že firma B preberá jeho nevyčerpanú dovolenku ??? Skúsite mi poradiť, prosím :eek:

Ako presne to je s tým prepojením medzi A a B. Ak ide o novú firmu, kde je len majetkové prepojenie, ale de jure ide o dva samostatné subjekty, tak podľa môjho názoru nedochádza k prechodu práv a povinností, resp. nejde o prípad podľa § 27 - 31 ZP.

Upresni a nejako to vyriešime :D

dana :) :)
monikago
27.04.06,09:28
Ahojte poraďáci!!!
Mám menší problém s jedným zamestnancom, ktorý prechádza z firmy A (tu pracoval 4 roky), do novej firmy B, ktoré sú vlastne medzi sebou prepojené. Zamestnanec má vo firme A starú dovolenku - 22 dní a výmer novej 8 dní, ale nechce ju preplatiť, s tým, že on si ju chce vyčerpať v priebehu roka. Nemám predstavu ako to vlastne urobiť, spísať prevzatie práv a povinností medzi zamestnávateľmi, s tým, že firma B preberá jeho nevyčerpanú dovolenku ??? Skúsite mi poradiť, prosím :eek:

to nevadi, ze firmy su medzi sebou prepojene. zamestnanec predsa prechadza z jednej firmy do druhej a to tak, ze v jednej ukonci pracovny pomer a v druhej zacne, takze ziadne cerpanie v novej spolocnosti neprichadza do uvahy, ak mu zostala nejaka dovolenka, tak mu to treba preplatit. a v novej dostane pomernu cast na tento rok.
marmal
27.04.06,09:30
Mali sme podobny problem, riesili sme to dohodou zamestnavatelov o uhrade poskytnutej nahrady mzdy za dovolenku.
Bolo to podpisane formou zmluvy, kde zmluvne strany "povodny " a "novy"
zamestnavatel sa dohodli, ze

Novy zamestnavatel poskytne na zaklade tejto dohody zamestnancom ...
dovolenku za rok ... vratene obdobia trvania ich pracovneho pomeru u povodneho zamestnavatela ....a za toto obdobie poskytne nahradu mzdy.

Povodny zamestnavatel uhradi novemu nahradu vo vyske podla tabulky v celkovej sume ... Sk.

Ostatne ustanovenie podla normalnej zmluvy (uvodne ustanovenia, platba, platnost a pod.

Marta
;) ;) ;)
monikago
27.04.06,09:37
Mali sme podobny problem, riesili sme to dohodou zamestnavatelov o uhrade poskytnutej nahrady mzdy za dovolenku.
Bolo to podpisane formou zmluvy, kde zmluvne strany "povodny " a "novy"
zamestnavatel sa dohodli, ze

Novy zamestnavatel poskytne na zaklade tejto dohody zamestnancom ...
dovolenku za rok ... vratene obdobia trvania ich pracovneho pomeru u povodneho zamestnavatela ....a za toto obdobie poskytne nahradu mzdy.

Povodny zamestnavatel uhradi novemu nahradu vo vyske podla tabulky v celkovej sume ... Sk.

Ostatne ustanovenie podla normalnej zmluvy (uvodne ustanovenia, platba, platnost a pod.


Marta
;) ;) ;)



tak s tymto sa stotoznujem, toto sme zazili na vlastnej kozi, ked nas materska spolocnost rozpredavala na kusy, a cast spolocnosti isla spolu so zamestnancami a vtedy dovolenky riesili tak isto cez zmluvy, aby zamestnanci neboli skodni.
kto s tym nesuhlasil, tak dostal moznost vyberu, ze ukoncil riadne pracovny pomer a v novej spolocnosti potom zacal nanovo. aspon takto nam vysli v ustrety, ked uz sa nas zbavili.
kitti
20.12.07,16:21
Ahojte, prosim viete mi poradit, ci je mozne mat 2 pracovne pomery naraz? Je mozne, ze kym si cerpam dovolenku zo stareho zamestnania (cca 2 tyzdne), subezne nastupim skor uz pocas tychto 2 tyzdnov do noveho zamestnania? Dakujem vsetkym.
KEJKA
20.12.07,16:24
môže byť súbeh.
Zoltán Kovács
20.12.07,16:24
Ahojte, prosim viete mi poradit, ci je mozne mat 2 pracovne pomery naraz? Je mozne, ze kym si cerpam dovolenku zo stareho zamestnania (cca 2 tyzdne), subezne nastupim skor uz pocas tychto 2 tyzdnov do noveho zamestnania? Dakujem vsetkym.
Chápem dobre, že v pôvodnom si vlastne ukončila prac.pomer, ale ešte čerpáš dovolenku, a po dočerpaní ti zanikne prac.pomer. A počas tej dovolenky už vlastne pracuješ v novej firme? Je to možné.
kitti
20.12.07,16:28
Ano, presne tak. Zajtra by som chcela dat vypoved, a zaroven by som chcela poziadat o cerpanie dovolenky. Takze 1. pracovny pomer by trval do 29.2 ale ja by som chcela nastupit do novej prace uz 18.2 (pocas mojej dovolenky). Takze subeh by bol od 18.2 do 29.2. Dakujem za info:)