viliammmmm
09.11.14,16:56
Ahojte...
Vopred sa priznávam ,že ekonónia nie je moja profesia a tak info možem mať neúplné alebo polo-odborné (:
__________________________________________________ _______________

Takže moja otakza, prosba je na toto:

1.Som zamestnanec na TPP,ktorý za mňa platí všetko potrebné atd...

2.Zároveň mávam autorský honorár za rok cca do 6000€ (jasne že po nvom mi vzniká povinnosť do zdravotky a hlavne strašiak Sociálka /, )

Podavam danove ako szčo,ale nie som registrovaný na štatisktickom úrade,čiže nemám pridelené ICO a DIC,ale danové je ok už od roku cca 2007 čo ho podávam.
Ale v podstate ním: szčo: som ide o slobodné povolanie


Cítal som si o s.r.o. vyzerá to byť pre mňa celkom OK riešinie.

Ale napadlo ma ešte toto:

Povedzme že od roku 2015 už budem riadna s.ro a subežne zamestnanec (snad to vybavim,založim teraz v decembri 2014,tak aby som od 2015 už bol na čistom)

Povedze že v 2015 zarobim bocne mimo TPP tých spominaných cca 6000€......

Čo keby som tých prvých cca 4800€ ako nezdanitelnú cast prijimal na seba ako szčo......a až ten zvyšok do cca 6000€ ciže 1200€ by som už fakturoval na s.r.o?

Stihol by som sa zmestit do sumy cca 4800€ neviem možno to budem na rok 2015 menej to je detail....ale nevznikla by mi povinnosť do sociálky atd.......

Neviem......možno som mimo......

Ak by to nešlo napadlo ma,aby si s.r.o založila moja manželka na seba,ale neviem aký vyťah k s.r.o by blo pre mňa najlepšie mať...
Neviem čo je presne KONATEL a spolocnik? ak mi to niekto laicky vysvetli budem mu vdacný


zatial tolko...a dakujem pekne.



v.


__________________________________________________ ___________