Wotan
09.11.14,19:35
Planujem predat zabehnuty portal aj s domenou. Ako by mal prebiehat predaj? Vytvorit kupnu zmluvu, alebo zmluvu o dielo (predavam v podstate dielo, ktore som pred par rokmi sam vytvaral)? Som nepodnikatel, mozno by sa dalo s kupujucim dohodnut aj bez zmluvy, ale ja to radsej chcem mat na papieri, lebo sa nejedna o maly peniaz.

Co by ste odporucali, ako postupovat? Dakujem.
kobolcs
09.11.14,21:37
prevod priemyselnych prav /loga, tlacitka,know-how, barevna schema predpokladam ze si to kreslil a vymyslel sam, a ak nie tak si to vyries ty najprv/ a nevyhradnych licencii k dielu, a k volne dosutopnym obrazkom, dokaz ze su naozaj royalty free aj pre komercne ucely . Priamo autorsky zakon a zmluvu o dielo nemozes pouzit podla mna lebo si to robil "svojvolne" a nie podla zadania objednavatela, jedine ked urobis zmeny tak tam daj aj zmluvu o dielo pre upravy resp. dohoda/faktura/prac. zmluva. Z prevodu prav sa neplatia odvody , ale jednoznacne treba urcit ze aka suma je za prevod prav a ake na dielo. Najdi si pravnika na autorske pravo ak sa nejedna len o centy. A naozaj pozor na kopirovane, zgoogle tahanych, z fotobank dowloadnutych veci daj si Reverse Image Search v googli a potom aj TinEye.com je dobre pouzit
Wotan
10.11.14,10:50
dakujem..ono jedna sa o inzertny portal, ktory som vytvoril povodne pre seba a uz niekolko rokov prevadzkujem a teraz som sa ho rozhodol predat... Zaujemcov uz je vela, nasiel som niekde na webe podobny pripad a tam to riesili normalnou kupno-predajnou zmluvou, pripadne aj zmluva o prevode vlastnictva domeny. Ak este vie niekto poradit, budem vdacny...
kobolcs
10.11.14,15:07
zmluva o prevode domeny = zmluva o prevode prav, ale tym predas len nieco.sk . a vobec tam nemusi byt nic.
Wotan
10.11.14,16:32
jj, to chapem... tu domenu v podstate ani nemusim riesit.. ta sa len oficialne prevedie na ineho vlastnika cez SK-NIC. To vlastne dam zdarma k tomu webu, takze budem riesit len predaj obsahu webu. A to by som snad sformuloval do kupnopredajnej zmluvy. Napr. som uz neraz kupoval cez web nejaky software, co niekto vytvoril, a proste som poslal peniaze a poslali mi program.. ziadne zmluvy sa neriesili... je to podobne ako software, su to naprogramovane subory, ktore tvoria web... zmluvu chcem len z toho dovodu, aby obe strany mali istotu, ze dostanu to co maju - ja peniaze a druha strana web, inak zmluvu vobec nepotrebujem