adams
09.11.14,22:46
Potrebovala by som vysvetlenie pojmov rovnomerne - nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času, jednozmenná - viaczmenná - nepretržitá prevádzka v praxi.
V mojej práci máme takéto typy zamestnancov...
- klasickí zamestnanci, napr. v administratíve - 8 hod. - Po-Pi,
- zamestnanci pracujúci v 12 hod. zmene - 2 dni denná, 2 dni voľno - Po-Ne,
- zamestnanci pracujúci v 12 hod. zmene - 1 deň denná, 1 deň nočná, 2 dni voľno- Po-Ne.
Môže mi, prosím, uviesť, či máme rovnomerne, alebo nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.
Druhý typ zamestnancov patrí k dvojzmennej prevádzke?
Tretí typ zamestnancov k viaczmennej nepretržitej prevádzke?
Ďakujem vopred za vysvetlenie...
ivka70
10.11.14,06:33
Klasicky zamestnanci maju rovnomerne rozlozeny pracovny cas, dalsie 2 skupiny nerovnomerne. Vsetci zamestnanci, okrem klasickych, patria k nepretrzitej prevadzke.
adams
10.11.14,18:08
zamestnanci pracujúci v 12 hod. zmene - 2 dni denná, 2 dni voľno - Po-Ne asi nepatria k nepretržitej prevádzke... pracujú len v dennej zmene - nočnú nemávajú... alebo nepretržitá nie je "nepretržitá"?
mzdarka renca
10.11.14,18:52
Najskôr by som začala s pracovnou zmenou a to tak, že zam-ci nemajú 12-tky, ale 11,5 hod./zmena. polhodinová prestávka sa neráta do odpracovaného času. pri 24 hod. dni to nie je ani fyzicky možné, aby sa takto zamestnaným zamestnancom rátala 12 hod. prac. zmena.

Podľa toho, čo píšeš ma zamestnávateľ ustanovený pracovný čas 40 hod./týždeň, z čoho budeme aj vychádzať.

1. prvá skupina sú zamestnanci, ktorí majú a musia mať týždenný úväzok 40 hod., pracujú po-pi po 8 hod./deň.
2. skupina sú zamestnanci s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom, ktorí majú mať týždenný úväzok 38,75 hod. a ich pracovná zmena je 11,5 hod./deň
3. skupina sú zamestnanci v nepretržitej prevádzke, ktorí musia mať 37,5 hod týždenný úväzok a ich pracovná zmena je 11,5 hod./deň
adams
10.11.14,18:55
vrela vďaka za takéto polopatistické vysvetlenie...
mzdarka renca
10.11.14,18:58
vďačne :)