maped
09.11.14,22:55
Prosím o poradenie. Spoločnosť mi dala prvú dodávateľskú faktúru zo Slovak Telekom za služby pevnej siete, ktorá má vyčíslenú sumu preplatku 20€. Zrejme mala predtým fa vystavené na fyzickú osobu a preplatok ktorý vznikol vlastne už je vystavený na s.r.o. V texte je internet-prístup -20,00€.
Môžem takúto fa účtovať do dodávateľských fa s.r.o.? Nedáva mi to zmysel. Vrátiť fa - neúčtovať, resp. ak sa to dá akceptovať, akým účtovným zápisom to zaúčtovať do PÚ?
Ďakujem za všetky rady!

Ešte dopĺňam: na fa je napísané: o predmetnú hodnotu Vám bude ponížená suma na úhradu nasledujúcej fa.
Prosím vie mi niekto poradiť? Ďakujem!
KEJKA
13.11.14,15:57
ak máš potvrdené, že ide o preplatok FO z predchádzajúcich období pred prepisom tel.čísla na sro, tak zaúčtuj 321/365 a ten preplatok vrátiš spoločníkovi.
Predpokladám, že predtým FO je teraz spoločníkom sro.
Druhá možnosť je, že to zaúčtuješ 321/648 a nebudeš viac riešiť - DU sa iba "poteší",

na základe komentára
ked nie je platiteľ DPH, tak celú sumu účtuješ
a) 518-poplatky sro
b) 365-preplatky FO=spoločníka
od koho chceš žiadať úhrady? Veď firma má faktúru a ona dlhuje spoločníkovi - mala by mu tie preplatky vrátiť.
maped
13.11.14,20:05
Ďakujem Kejka. Na fa je prehľad vašich poplatkov-pravidelné poplatky od 1.10.2014-31.10.2014 = 20€ s dph.
Jednorazové poplatky 09/14 -20€ s dph + ešte raz jednorazové poplatky 09/14 -20€ s dph. Celková suma preplatku na sro 20€.
Nemala by som tie pravidelné poplatky zaúčtovať už normálne na sro účet 518 a na tie mínusové položky si vyžiadať od neho úhrady? Nie je platieľ dph. Som z toho jeleň!