martiner1
10.11.14,09:22
Som dôchodca mám 250€. Žena dôchodkyňa 150€ + príjem (stará sa o ťažko zdravotne postihnutú osobu). Dcéra študuje na VŠ. Máme nárok na dańový bonus, alebo nejaký príspevod od štátu?
evuš
10.11.14,08:25
Ak manželka pracuje, a má príjem zo závislej činnosti viac ako 2 112,- € má nárok na daňový bonus...

+ platí :

Za vyživované dieťa na účely daňového bonusu sa považuje NEZAOPATRENÉ DIEŤA – POZOR! Zmena od 1.2. 2014!

Za nezaopatrené dieťa sa podľa § 3 zákona č. 600/2003 Z.z. o prídavku na dieťa považuje dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak:

- sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo

- sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom, alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.

Na príspevok od štátu asi nárok mať nebudete, nakoľko životné minimum pre vás troch činí momentálne 426,70 € - čo asi spoločne s príjmom manželky spĺňate...
Katy a R
10.11.14,08:45
Keďže nemáte zdaniteľný príjem - tak ani nárok na daňový bonus nie je. ale v tomto prípade (starobní dôchodcovia) by ste mali mať nárok na príplatok k PnD - uplatníš si na UPSVaR (asi tam, kde dávaš potvrdenie zo školy - k PnD).
doplním
samozrejme toto platí ak naozaj nie je príjem - píšeš niekde že podnikáš - tak ako? (treba si to ujasniť) - aj manželka? - dostáva predpokladám príspevok za opatrovanie z UPSVaR.
Katy a R
10.11.14,08:49
evuš, veď nemajú žiadny zdaniteľný príjem - zbytočne rátaš! ;)
evuš
10.11.14,08:51
..písal, že manželka príjem má....až teraz som si všimla, že sa stará o ZŤP...takže beriem späť...